راز داشتن لب‌های خوش‌‌رنگ چیست؟

140

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ داشتن لب هایی خوش رنگ، زیبا و صورتی، خواسته بسیاری از افراد به خصوص خانم ها است. خیلی از ما لب ها را به عنوان یک عامل مهم در زیبایی فراموش کرده یا بهتر است بگوییم در مراقبت از این عضو کوتاهی می‌کنیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

شاید تصور شود که این عضو هیچگاه پیر نمی شود یا نیاز به مراقبت ندارد اما لب‌ها هم به مرور تیره شده و زیبایی خود را از دست می دهند.

برای حفظ این زیبایی باید در وهله نخست مانند پوست از آن مراقبت کرد.

برخی به رژ لب‌های برندهای مختلف روی می‌آورند که چندان روش کارآمدی محسوب نمی‌شود چرا که هر روز مضرات جدیدی از مواد شیمیایی موجود در این محصولات آرایشی کشف می شود؛ موادی که همانند سموم پنهان عمل می‌کنند! پس چاره کار کجاست؟

برخی متخصصان استفاده از مواد طبیعی و گیاهی را به عنوان راهکار معرفی کرده‌اند. در ادامه روش خانگی صورتی کردن لب ها با استفاده از یک روش طبیعی معرفی شده است.

در مرحله اول برای داشتن لب های صورتی ابتدا باید به لایه برداری لب بپردازیم که برای این کار می‌توانید از نوعی اسکراب خانگی بهره ببرید که روش تهیه و استفاده از آن به شرح زیر است:

یک قاشق چایخوری روغن نارگیل و یک قاشق چایخوری نمک دریا را با هم مخلوط کنید. پنبه ای را آغشته به این ترکیب کرده و روی لب های خود بمالید و با انگشت به مدت یک دقیقه لب های خود را ماساژ دهید. با این کار لب هایتان نرم و صاف می شود. بعد از ماساژ لب هایتان را با یک پد خشک کنید.

اقدام بعدی «بالم» کردن لب‌ها است. بالم نوعی پماد است که برای درمان خشکی لب بکار می رود و باعث آب رسانی به لب می شود. برای تهیه یک بالم خانگی ابتدا یک قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک قاشق غذاخوری روغن نارگیل و سه چهارم قاشق چایخوری عسل را با هم مخلوط کرده و در طول روز سه یا چهار مرتبه روی لب های خود بمالید. این پماد در مواقع ضروری که لب ها به آب رسانی نیاز دارند، باید مورد استفاده قرار گیرد.

و اقدام آخر برای داشتن لب های صورتی زیبا استفاده از بالم در شب است.

برای این کار باید با یک کپسول ویتامین E در شب لب های خود را چرب کنید.

با انجام این سه مرحله ساده می‌توانید لب هایی به رنگ صورتی داشته باشید.

منبع: FHFN

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.