طبیب من

کد خبر: 2802
تاریخ انتشار: ۲۷ام فروردین ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰
یکی از اشتباهات رایج هنگام گرفتگی بینی، فین کردن یا بالا کشیدن مخاط بینی است چرا که این کار باعث بروز عفونت می شود. چاره کار انجام نوعی ماساژ جادویی بدون استفاده از هیچگونه دارو است.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گرفتگی بینی هنگام سرماخوردگی یا حساسیت های فصلی می تواند بسیار آزاردهنده باشد. اما با روش‌های ساده‌ای می توانید این مشکل را رفع کنید.

در اینجا به معرفی یک ماساژ معجزه‌آسا می پردازیم که در رفع گرفتگی بینی خیلی کمک می کند.

در واقع این ماساژ روی صورت انجام شده و نقاطی از صورت را که باعث آبریزش بینی و پاکسازی می‌شود، تحریک می کند.

برای انجام این ماساژ باید با انگشت اشاره هر جفت از نقاط را به مدت ۱۰ ثانیه مالش دهید. این کار را به آرامی انجام دهید که احساس درد نکنید و انگشت خود را به آرامی بچرخانید تا اثرات فشار به همه جا انتشار پیدا کند.

نقاط اولی که باید ماساژ دهید دو طرف سوراخ های بینی است. همانطور که این نقاط را ماساژ می دهید سوراخ های بینی بسته می‌شوند. اگر این حرکت ناراحت کننده است می توانید چرخش انگشت را تغییر دهید و تنها یک طرف سوراخ بینی را ماساژ دهید.

سپس انگشت اشاره را از لبه بینی به سمت بالا تا گوشه چشم مالش دهید. سپس انگشتتان را به حالت چرخشی از سمت گوشه چشم روی بینی حرکت دهید.

برای ماساژ قسمت سوم، انگشتانتان را به بالای ابروها و اطراف چشم ها حرکت داده و ماساژ دهید. سپس گونه هایتان را مالش دهید و در آخر لاله گوشتان را هر کدام به مدت ۱۰ ثانیه به آرامی مالش دهید.

این روش ماساژ را روزی سه مرتبه امتحان کنید تا گرفتگی بینی‌تان به سرعت برطرف شود.

منبع: FHFN

انتهای پیام/