۱۸ سال است موردی از فلج اطفال نداشته‌ایم

110

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ علی اکبر سیاری معاون بهداشتی وزارت بهداشت در مراسم آغاز دومین مرحله طرح وارنیش فلورایدتراپی که در مدرسه پسرانه حضرت مهدی (عج) منطقه ۱۱ برگزار شد، درخصوص آخرین وضعیت ابتلا به فلج اطفال در کشور اظهار کرد: ۱۸ سال است که هیچ موردی از این بیماری در کشور نداشته‌ایم، اما با دو کشور پاکستان و افغانستان که بیشترین موارد فلج اطفال را دارند، همسایه هستیم و آنها هنوز هم در کنترل این بیماری موفق نشده‌اند. نوروز دو سال گذشته، یک مورد ابتلا به این بیماری در عراق اتفاق افتاد که در همان مدت تمام دانش‌آموزان غرب کشور واکسینه شدند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با اشاره به برنامه وارنیش فلورایدتراپی گفت: در این طرح قرار شد سالانه دو نوبت برای دانش‌آموزان مقطع ابتدایی در سراسر کشور به صورت رایگان انجام شود و ۴۵ هزار نفر از کارکنان بهداشت در این زمینه آموزش دیدند. هدف از اجرای آن کاهش پوسیدگی دندان در این مقطع سنی بود که به لحاظ اقتصادی و بهداشتی موثر است و یکی از بهترین راه‌های پیشگیری از پوسیدگی عنوان می‌شود.

وی افزود: تاکنون ۶۰۰ هزار مورد خدمت فیشور سیلانت و ۵۰۰ هزار خدمت ترمیمی به دانش‌آموزان ارائه شده است. همچنین یک میلیون و ۳۵۰ هزار مادر باردار از این خدمات بهره‌مند شدند. اجرای این برنامه در واحدهای بهداشتی و مدارس توسط واحدهای سیار صورت می‌گیرد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت، هدف از اجرای این طرح را کاهش تعداد دندان‌های پوسیده دانش‌آموزان از ۲.۹ به یک عدد عنوان کرد و گفت: این طرح گسترده، هزینه بالایی دارد و با اجرای آن می‌توانیم تعداد دندان‌های سالم دانش‌آموزان را به حداکثر و موارد پوسیده را به حداقل برسانیم.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.