طبیب من

کد خبر: 2819
تاریخ انتشار: ۲۳ام فروردین ۱۳۹۶ , ۲۱:۰۰
در مطلب زیر به معرفی دمنوش هایی که برای رسیدن به اندامی لاغرتر و متناسب تر نیاز دارید میپردازیم.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی چجوری»؛ تحقیقات نشان می‌دهد ادویه‌هایی مانند دارچین، زنجبیل و جوز هندی مدت زمان احساس سیری را افزایش می دهد و طعم خاص آنها می تواند سبب کاهش مصرف قند شود.

مصرف دارچین همچنین می تواند سبب تنظیم بهتر قند خون، تقویت سلامت و عملکرد قلب و مغز شود. زنجبیل به عنوان ترکیب کوچک کننده شکم محسوب می شود، زیرا این ماده خوراکی به هضم غذا و کنترل وزن کمک می کند.

محققان طی مطالعه ای در سال ۲۰۱۲ دریافتند افرادی که بعد از وعده غذایی خود نوشیدنی داغ با چاشنی زنجبیل مصرف کرده اند احساس سیری بیشتری داشتند.

چای زنجبیل به عنوان یک نوشیدنی رژیمی به حساب می آید که می تواند نقش موثری در هضم غذا داشته باشد. زنجبیل تازه می تواند سبب آرامش معده و کاهش درد شکم شود همچنین اضافه کردن مقداری عسل ب این دمنوش می تواند سبب تسکین سرفه های آزار دهنده شود.

طرز تهیه چای چربی سوز

دارچین و زنجبیل را به مدت بیست دقیقه بجوشانید تا طعم و مواد مفید آنها وارد آب شود و مقداری از عصاره آن را به چای خود اضافه کنید.

گفتنی است؛ مصرف دمنوش زنجبیل یا دارچین به تنهایی قادر به لاغر کردن شما نخواهند شد. به طور کلی هیچ ماده غذایی و نوشیدنی معجزه گری برای رسیدن به تناسب اندام وجود ندارد. لاغر شدن به اراده شما و کسب عادت های روزانه ی مناسب بستگی دارد.

یادتان باشد که برای داشتن شکمی صاف باید ورزش منظمی داشته باشید. علاوه بر این حتما این نوشیدنی ها را به برنامه  روزانه تان اضافه کنید تا مکملی برای رسیدن به هدف لاغری تان باشند.

منبع: health.com

انتهای پیام/