از گوشی موبایل خود در رختخواب دل بکنید!

202

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی چجوری»؛ از امروز تصمیم بگیرید برای برقراری تعادل بین کار و زندگی شخصی تان ورود موبایل به رختخواب را قدغن کنید. برای این کار تلفن همراهتان را در دور ترین نقطه از خود مثلا در آشپزخانه بگذارید تا وقتی نیمه شب از خواب بلند می شوید برای بررسی ایمیل، اینستاگرام یا تلگرام وسوسه نشوید.

قرار دادن موبایل در کنار تخت عوارض جبران ناپذیری برای سلامتی به همراه دارد و  بر اساس مطالعه ای جدید استفاده از از تلفن های هوشمند در اواخر شب می تواند به کیفیت خواب شبانه آسیب وارد کند. صدای زنگ پیام و اپلیکیشن های مختلف باعث اختلال در تمرکز و کاهش احساسات مثبت می شوند.
اگر تصمیم دارید برخی عادات خوب را جایگزین عادت های بد کنید، بهتر است که سعی کنید تا ابتدا به مدت 2 هفته تلفن خود را شبها از کنار دست خود بر دارید.
در ادامه به 5 اتفاقی که بعد از کنار گذاشتن تلفن همراه می افتد اشاره می کنیم.
روزهای اول احساس می کنید یک چیزی کم است
اولین روز زمانی که نیمه شب از خواب بیدار می شوید احساس می کنید چیزی مانند کلید، کیف پول یا عینک خود را گم کرده اید. در واقع ممکن است نوعی احساس نگرانی داشته باشید. از آنجایی که موبایلتان را در نقطه ای دور از خود گذاشتید خیلی سخت است که بخواهید بلند شوید و گوشی تان را چک کنید.
استرس کاهش پیدا می کند
در اواخر هفته اول استرس هم در هنگام صبح و هم در کل روز کاهش می یابد. بعد از مدتی از دنبال کردن برخی ایمیل ها، پیام های غیر ضروری و گردش در کانال ها و گروه ها دست بر می دارید و فرصت کافی برای تفکر و تمرکز بر مسائل مهم زندگی را خواهید داشت.
بیشتر و بهتر می خوابید
مدت و کیفیت خوابتان به صورت قابل توجهی در این مدت تغییر می کند. اگر بخواهید نیمه شب که از خواب بیدار می شوید گوشیتان را چک کنید مطمئنا کمتر می خوابید. بعد از این دو هفته کیفیت خوابتان به صورت غیر قابل انتظاری تغییر خواهد کرد. در واقع با انجام این کار به مغز پیام می رسد که شب زمان خواب است نه زمان چک کردن گوشی موبایل.
احساس سلامتی بیشتر می کنید
سوزش و خشکی و خستگی چشم وهمچنین درد و احساس آزردگی درانگشتان دست می تواند از عوارض استفاده بیش از حد از موبایل باشد. این علائم چند روز بعد از ممنوعیت استفاده از تلفنتان از بین می رود.
عملکرد کاریتان بهبود می یابد
چک نکردن موبایل و ایمیل هایتان در هنگام خواب می تواند باعث احساس آرامش بیشتر در روز بعد، پیشرفت کار بر حسب برنامه منظم، کاهش اشتباهات و در نهایت رضایت رئیستان از شما باشد. حس بهتر در هنگام کار، انجام فعالیت های بیشتر و اخلاق بهتراز دیگر تغییرات است.
اگر می خواهید تعادل بین زندگی شخصی و کاریتان برقرار کنید لازم است بین کار و زندگی تان حداقل کمی فاصله ایجاد کنید. گذراندن حداقل 8 ساعت دور از تلفن، وسیله ایی که کار را به زندگیتان وارد می کند، می تواند رسیدن به این هدف را برایتان آسانتر کند.
منبع: prevention.com
انتهای پیام/

داروی درمان میگرن

1 نظر
  1. یگانه می گوید

    عالی بود متشکرم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.