یک تیر و چند نشان با خوردن لیمو!

29

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ افسانه های بسیاری در مورد نتایج معجزه‌آسای نوشیدن لیموترش و آب گرم در صبح وجود دارد. لیموترش دارای ترکیباتی به نام فلاونوئید است که برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مفید بوده و از ابتلا به بیماری‌های قلبی، عروقی و حتی سرطان جلوگیری می‌کند. از طرفی، آب گرم در جذب بهتر این ترکیبات توسط بدن بسیار موثر است. برای بهره‌مندی بیشتر از خواص لیمو،حداقل نیم ساعت قبل از مصرف آن را در آب جوش انداخته تا به طور کامل خیسانده شود. بهتر است بلافاصله پس از بیدار شدن از خواب لیموها را در آب جوش بیاندازید تا در مدت‌زمان آماده شدنتان لیموها خیس خورده و دمای آب به میزان مطلوب برسد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

اگر مزه‌ی لیمو و آب جوش را دوست ندارید، چند تکه از آن را در چای سبز بیندازید. لیمو موجب جذب بهتر آنتی‌اکسیدان‌های موجود در چای سبز می‌شود.یکی دیگر از مزایای این نوشیدنی، تامین ویتامین C مورد نیاز بدن است. هر قاشق غذاخوری آبلیمو، 20 درصد از ویتامین C موردنیاز روزانه‌ بدن را تامین می‌کند.

از نظر روانشناسی رنگ‌ها، رنگ زرد نشانه شادی، نشاط و شوخ‌طبعی است. پس فارغ از مسائل تغذیه‌ای، تهیه نوشیدنی لیمو و آب‌گرم کمک می‌کند روزتان را با روحیه‌ای عالی آغاز کنید!

منبع: besthealthmag

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.