کمبود نیروی انسانی حوزه سلامت برطرف شود/ لزوم تغییر وضعیت نیروهای قراردادی

69

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ حسن هاشمی وزیر بهداشت در پایان سفر سه روزه خود به استان کرمانشاه ضمن پربار بودن این سفر گفت: این سفر فرصت مغتنمی بود که در خدمت مسئولان و مردم استان باشم و در کنار آنان پروژه‌هایی را به بهره‌برداری برسانیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وزیر بهداشت با ابراز خشنودی از محبت مردم این استان نسبت به خدمتگزاران خود، گفت: درخواست های مردم را نیز از نزدیک شنیدم و در حد مقدورات اقدام می کنم.

هاشمی با بیان این که در این استان بعضی از مراکز نیاز به توجه فوری دارند، گفت: کمبود بیمارستان در برخی از شهرهای استان وجود دارد که حتما اقدام می‌کنیم.

وزیر بهداشت در ادامه به پروژه‌های در دست اقدام اشاره کرد و گفت: این پروژه‌ها نیاز به تزریق منابع جدید، خرید تجهیزات و نوسازی تاسیساتی دارند که ان‌شالله بزودی انجام می شود.

هاشمی از کمبود نیروی انسانی در سطح کشور خبر داد و گفت: بارها گفته‌ام از آنجایی که حوزه سلامت با جان مردم سرو کار دارد، لذا باید نسبت به جذب نیرو اقدام شود و امیدوارم که سازمان امور استخدامی کشور مجوزهای لازم را برای استخدام نیروی انسانی در استان‌های نیازمند صادر کند. در این راستا نیز باید افراد قراردادی یا تبصره‌ای نیز تغییر وضعیت پیدا کنند.

وزیر بهداشت گفت: از آنجایی که فشار کاری پرستاران زیاد است و شیفت‌های طولانی دارند، بنابر این نیاز بیشتری به تامین نیروی پرستاری جدید داریم و امیدوارم که مجوزهای لازم داده شود تا هم پرستاران در آرامش باشند و هم مردم احترام بیشتری شوند.

هاشمی در ادامه با بیان این مطلب که شرایط استان از جهت انگیزه و مدیریت عالی است، افزود: البته مشکلی نیز با عنوان عقب ماندگی وجود دارد که گویا ناشی از توقف ۱۰ ساله بوده است، اگرچه مسئولان تلاش خود را کرده‌اند ولی باید پذیرفت که کمبودها خودنمایی می‌کند و نیاز به صبوری مردم و امیدواری به آینده دارد. ان‌شاء‌الله مسئولان بتوانند با همت و کار جهادی نیازها را برطرف سازند و امیدوار به الطاف الهی باشند.

وزیر بهداشت از بیمارستان‌های مرزی استان کرمانشاه بازدید کرد.

هاشمی در سومین و آخرین روز از سفر خود به استان کرمانشاه، از بیمارستان‌های ابوالفضل العباس(ع)، قصر شیرین و الزهرا(س) گیلان‌غرب بازدید کرد.

وی با حضور در بخش‌های مختلف این دو بیمارستان، علاوه بر گفتگو با پرسنل، از بیماران این دو بیمارستان نیز عیادت کرد.

وزیر بهداشت پس از بررسی کمبودهای بیمارستان‌های ابوالفضل العباس(ع)، قصر شیرین و الزهرا(س) گیلان‌غرب، برای تامین تجهیزات مورد نیاز آنها، دستورات لازم را صادر کرد.

هاشمی در جریان این بازدیدها تاکید کرد: سازمان تامین اجتماعی، غایب بزرگ این منطقه است و استاندار استان کرمانشاه و نمایندگان مردم می‌توانند جهت توسعه خدمات حوزه سلامت از سوی تامین اجتماعی کمک کنند. تامین اجتماعی حداقل حق بیمه دریافتی از مردم این منطقه را به مسئولان محلی بدهد تا برای مردم هزینه کنند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.