«آلرژی های فصلی» زمینه ارثی دارد؟

78

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ صبا عرشی فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی در برنامه «صبح و زندگی» گروه سلامت اجتماعی شبکه رادیویی سلامت در خصوص آلرژی های فصلی گفت: آلرژی های فصلی همان طور که همه می دانند افرادی را درگیر می کند که زمینه ارثی آلرژی را داشته باشند و در یک فصل خاص که می تواند بهار، تابستان یا پاییز باشد، وقتی در معرض عوامل آلرژی زای محیطی همچون گرده گیاهان قرار می گیرند واکنشی در بدنشان اتفاق می افتد که منجر به ایجاد علائمی در بدن می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی در ادامه بیان کرد: علائمی مانند آب ریزش بینی، عطسه های پشت سرهم، خارش شدید بینی، سرفه، خس خس و حتی حمله های تنگی نفس در این افراد مشاهده می شود.

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی ادامه داد: بنابراین افرادی که دچار این مشکل هستند باید در این فصل ها از خودشان مراقبت کنند و سعی کنند که در معرض این عوامل قرار نگیرند؛ علاوه بر استفاده از ماسک سعی کنند ساعاتی که باد شدیدی می وزد از خانه خارج نشوند.

وی اظهار داشت: از همه مهم تر این است که باید به یک متخصص آلرژی مراجعه کنند و متوجه شوند به چه ماده ی آلرژی زایی حساسیت دارند تا اگر می توانند آن را حذف کرده و اگر نمی توانند، فوق تخصص آلرژی تصمیم می گیرد که آیا باید فرد واکسن آلرژی بزند یا خیر؟

این فوق تخصص آلرژی و ایمونولوژی بالینی یادآور شد: مهم ترین مساله این است که در این فصل از خودشان مراقبت کنند و اگر لازم بود دارو مصرف کنند.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.