خشکی چشم،پدیده ای آزاردهنده در فصل بهار

84

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ افرادی که آلرژی دارند و در فصل بهار به‌طور منظم از آنتی‌هیستامین‌ها استفاده می‌کنند تا عطسه و خارش گلو را تسکین دهند، نمی‌دانند که گیرنده‌های موسکارینی را با استفاده از این داروها مسدود می‌کنند. این گیرنده‌های خاص، مسئولیت حفظ رطوبت چشم را بر عهده دارند و مسدود شدن آن‌ها مساوی است با خشکی چشم در فصل بهار که قطعا هر کسی را آزار می دهد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

متخصصان چشم می‌گویند که افرادی که مستعد ابتلا به خشکی چشم هستند، معمولا بعد از چند روز استفاده از آنتی‌هیستامین‌ها با اثر خشک‌کننده آن روی چشم مواجه می‌شوند و بعد از مراجعه به پزشک، به این مشکل اشاره می‌کنند. قطره اشک مصنوعی بدون مواد نگه‌دارنده می‌تواند در این مواقع موثر باشد. به‌علاوه این‌که اگر از لنز استفاده می‌کنید، در طول فصل آلرژی حتما سراغ لنزهای یک‌بار مصرف بروید. این لنزها می‌توانند به شما کمک کنند تا احساس راحتی بیشتری داشته باشید. در واقع، همه عناصری که باعث ایجاد آلرژی می شود که درون لنزها جمع می‌شوند، با عوض کردن روزانه از بین می‌روند و فرصت این را پیدا نمی‌کنند که به چشم شما آسیب بزنند.

هنگامی که خارج از منزل هستید، همیشه از عینک آفتابی که 100 درصد اشعه UV خورشید را مسدود می کند، استفاده کنید. عینک برای محافظت از باد، گرد و غبار و محرکهای دیگر که می تواند باعث ایجاد یا بدترشدن علائم خشکی چشم شود بسیار مفید است. همچنین خط چشم و آرایش چشم نیز می تواند دهانه غدد میبومین در پایه مژه را مسدود کرده و منجر به اختلال در عملکرد غدد میبومین و خشکی چشم شود. بهتر است بانوان در پایان روز، همه آثار آرایش را از پلک ها و مژه های خود پاک کنند.

هنگام استفاده از کامپیوتر، گوشی های هوشمند یا دستگاه های دیجیتالی دیگر، تمایل به چشمک زدن چشم، اغلب کمتر از حالت طبیعی است که می تواند باعث ایجاد یا بدترشدن علائم خشکی چشم شود. چشمک زدن بیشتر در هنگام استفاده از این دستگاه ها توصیه می شود. نگاه خود را از صفحه نمایش حداقل هر 20 دقیقه به سمت دیگری بگردانید و سعی کنید که حداقل در 20 فوتی (تقریبا 6متری) به مدت حداقل 20 ثانیه به چیز دیگری نگاه کنید. برخی از چشم پزشکان این قانون را “20-20-20” می نامند و رعایت آن می تواند به تسکین چشم خشک و فشار چشم منجر شود.

منبع: All about vision

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.