با این اکسیرهای معجزه‌آسا جان تازه به ریه هایتان ببخشید

69

به گزارش خبرنگار خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ هنگامی که افراد دچار سرماخوردگی، سرفه و گرفتگی بینی می شوند بلافاصله سراغ جعبه داروها می روند و قرص های مختلفی را مصرف می کنند و با این کار احساس رضایت می کنند چون فکر می کنند از بیماری جلوگیری کردند یا خیلی زود آن را درمان می کنند. اما بهتر است قبل از مصرف هر گونه داروی شیمیایی هرچند کم، به سراغ گیاهان دارویی و درمان های طبیعی برویم و بدن خود را به این مواد شیمیایی عادت ندهیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در این مطلب به معرفی چند گیاه ارزشمند که خواص دارویی فراوان دارند می پردازیم. 

با نعناع حس تازگی به ریه ها بدهید

نعناع شامل اسانس دارویی به نام منتول است که باعث تنفس راحت و شل شدن ماهیچه و همچنین تقویت دستگاه تنفسی می شود. نعناع با گرفتگی ها مبارزه می کند و به دلیل منبع غنی آنتی اکسیدان از بسیاری از بیماری ها جلوگیری می کند.

اکالیپتوس معجزه می کند

اسانس اکالیپتوس معمولا در قرص ها و شربت های سرفه یافت می شود. این گیاه معجزه آسا باعث تسکین سرفه و گرفتگی ها می شود و با عفونت های مسیر سینوس مبارزه می کند، همچنین اکالیپتوس منبع غنی آنتی اکسیدان است که باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

برگ درخت چنار دشمن میکروب ها

برگ درخت چنار از جمله گیاهان باارزش است که خواص ضد التهابی، ضد باکتری و ضد میکروبی دارد. این گیاه برای درمان سرفه های خشک، ناراحتی های ریوی، سرماخوردگی و ترویج خلط در ریه بسیار نقش مفیدی دارد.

مریم گلی یک گیاه همه فن حریف

اگر از بیماری های تنفسی و ریوی رنج می برید، توصیه می شود که چای مریم گلی و روغن آن می تواند در این بیماری ها به شما کمک کند. استنشاق بوی خوش مریم گلی برای تمیز کردن سینوس ها و ریه ها بسیار عالی است.

ریشه شیرین بیان و هزار درمان

شیرین بیان از جمله گیاهان دارویی خودرو است و کمتر مورد کشت قرار می‌گیرد و از جمله گیاهان پرخاصیت است که مصرف آن برای پاکسازی غشای مخاطی و افزایش سیستم ایمنی بدن به ویژه برای معده، ریه ها و گلو بسیار مفید است.

آویشن، آنتی بیوتیک قوی

خواص آویشن بسیار گسترده است به نوعی که از درمان انواع بیماری ها تا سلامت و زیبایی پوست و مو می توان از آن استفاده کرد. این گیاه دارویی بهترین درمان برای عفونت های تمام قسمت های بدن و گرفتگی سینه است. خواص ضد عفونی کننده آویشن بسیار قدرتمند است و یک آنتی بیوتیک طبیعی به حساب می آید. نوشیدن چای آویشن می تواند ویروس ها و باکتری های بدن را از بین ببرد.

پونه کوهی و درمان مشکلات ریوی

پونه کوهی از گیاهان دارویی است که در آشپزی و مصارف دارویی استفاده می شود و در طب و پخت و پز برای هزاران سال مورد استفاده قرار گرفته است. این گیاه به دلیل داشتن ویتامین ها و مواد مغذی برای سیستم ایمنی بدن بسیار مفید است. پونه کوهی شامل مقدار زیادی کارواکرول و رزمارینیک اسید است که به عنوان ضد احتقاق طبیعی عمل می کند و باعث کاهش هیستامین می شود. این گیاه یک محافظ خوب برای دستگاه تنفسی محسوب می شود و به عبور جریان هوا از بینی کمک می کند.

منبع: fhfn

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.