طبیب من

کد خبر: 3073
تاریخ انتشار: ۱۳ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۴:۰۰
مطالعه جدید دانشمندان نشان می دهد، افرادی که لبنیات کم چرب مصرف می کنند، کمتر در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  افسردگی به عنوان یکی از شایع ترین اختلالات سلامت روان در آمریکا مطرح است و به گفته موسسه ملی بهداشت روان، در سال ۲۰۱۵، حدود ۱۶ میلیون بزرگسال حداقل یک دوره افسردگی را در بازه زمانی یک الی ۲ ماهه تجربه کرده اند.

نتایج یک مطالعه جدید بر روی بیش از هزار بزرگسال ژاپنی، نشان داد کسانی که مقدار زیادی شیر و ماست کم چرب مصرف کرده اند، در مقایسه با کسانی که مصرف مقادیر کمتری از این محصولات لبنی را در برنامه غذایی روزانه خود گنجانده اند، کمتر به علائم افسردگی دچار شده اند.

ارتباط بین مصرف لبنیات و افسردگی

علائم افسردگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ممکن است شامل احساس غم و اندوه مداوم، احساس ناامیدی، احساس گناه یا درماندگی، تحریک پذیری، خستگی، مشکلات خواب، و افکار مرگ یا خودکشی باشد.

این تحقیقات بر روی هزار و ۱۶۰ بزرگسال ژاپنی بین سنین ۱۹ تا ۸۳ سال که اکثریت آنها زن بودند انجام شد. شرکت کنندگان اغلب لبنیات کم چرب و شیر و ماست در رژیم غذایی روزانه شان مصرف می کردند و مصرف پنیر، کره، و دیگر محصولات لبنی گزارش نشده است و نتایج مطالعات نشان داد افرادی که بین یک تا چهار وعده در هفته محصولات لبنی کم چرب مصرف می کردند کمتر مبتلا به افسردگی بودند. البته در این مطالعه هیچ ارتباطی بین مصرف لبنیات پرچرب و افسردگی یافت نشد.

محققان گمان می کنند اسیدچرب ترانس موجود در شیر پرچرب که با افسردگی مرتبط است، موجب از بین رفتن تاثیر ضدافسردگی ماده موجود در شیر موسوم به تریپتوفان می شود.

 

منبع:medicalnewstoday

انتهای پیام/