رابطه عجیب افسردگی با خوردن لبنیات کم چرب!

39

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  افسردگی به عنوان یکی از شایع ترین اختلالات سلامت روان در آمریکا مطرح است و به گفته موسسه ملی بهداشت روان، در سال 2015، حدود 16 میلیون بزرگسال حداقل یک دوره افسردگی را در بازه زمانی یک الی 2 ماهه تجربه کرده اند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

نتایج یک مطالعه جدید بر روی بیش از هزار بزرگسال ژاپنی، نشان داد کسانی که مقدار زیادی شیر و ماست کم چرب مصرف کرده اند، در مقایسه با کسانی که مصرف مقادیر کمتری از این محصولات لبنی را در برنامه غذایی روزانه خود گنجانده اند، کمتر به علائم افسردگی دچار شده اند.

ارتباط بین مصرف لبنیات و افسردگی

علائم افسردگی از فردی به فرد دیگر متفاوت است و ممکن است شامل احساس غم و اندوه مداوم، احساس ناامیدی، احساس گناه یا درماندگی، تحریک پذیری، خستگی، مشکلات خواب، و افکار مرگ یا خودکشی باشد.

این تحقیقات بر روی هزار و 160 بزرگسال ژاپنی بین سنین 19 تا 83 سال که اکثریت آنها زن بودند انجام شد. شرکت کنندگان اغلب لبنیات کم چرب و شیر و ماست در رژیم غذایی روزانه شان مصرف می کردند و مصرف پنیر، کره، و دیگر محصولات لبنی گزارش نشده است و نتایج مطالعات نشان داد افرادی که بین یک تا چهار وعده در هفته محصولات لبنی کم چرب مصرف می کردند کمتر مبتلا به افسردگی بودند. البته در این مطالعه هیچ ارتباطی بین مصرف لبنیات پرچرب و افسردگی یافت نشد.

محققان گمان می کنند اسیدچرب ترانس موجود در شیر پرچرب که با افسردگی مرتبط است، موجب از بین رفتن تاثیر ضدافسردگی ماده موجود در شیر موسوم به تریپتوفان می شود.

 

منبع:medicalnewstoday

انتهای پیام/

 

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.