حوزه بهداشت و درمان؛ قربانی اعتیاد و عواقب جبران ناپذیر آن

80

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ مواد مخدر علاوه بر ضررهای مالی ای که برای خود شخص، به دنبال دارد؛ سلامت شخص مصرف کننده و جامعه را به خطر می اندازد و هزینه های هنگفتی در حوزه بهداشت و درمان را به دولت تحمیل می کند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

البته تاکنون خیلی تلاش شده تا فرهنگ سازی در این خصوص، صورت گیرد و جوانان به مواد مخدر روی نیاورند، آنانی هم که در دام اعتیاد گرفتار شده اند، آن را ترک کنند و به آغوش خانواده و جامعه باز گردند، ولی این فرهنگ سازی کار ساز نبوده و همچنان بسیاری از جوانان و خانواده های آنان درگیر این مسئله هستند.

اگر نگاهی به جرم مجرمان، داشته باشیم متوجه می شویم که بیشتر زندانیان، به علت مصرف مواد یا خرید و فروش آن به زندان افتاده اند و این یکی از بزرگترین معضل های اجتماعی کشور ماست که ضربه های سنگینی به دولت در حوزه سلامت وارد می کند و بهتر است بگوییم حوزه بهداشت و درمان، قربانی اعتیاد و عواقب جبران ناپذیری است که به دنبال دارد.

مواد مخدر بیشترین آمار زندانیان را دارد

نماینده مردم شهرضا در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من، از بیشترین آمار زندانیان در خصوص مواد مخدر خبر داد و گفت: بایستی در خصوص خطرات مواد مخدر فرهنگ سازی شود و به این موضوع ورود کنیم تا از آمار زندانیان کاسته شود.

سمیه محمودی در خصوص کارهایی که باید انجام گیرد تا از آمار زندانیان کاسته شود، اظهار داشت: بیشترین آمار زندانیان، مربوط به اشخاصی است که جرم آنها خرید و فروش مواد مخدر است.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، عنوان کرد: بایستی در خصوص خطرات مواد مخدر، فرهنگ سازی شود تا افراد به آن روی نیاورند و اگر در بحث خرید و فروش مواد مخدر ورود کنیم و جلوی آن گرفته شود؛ می توانیم آمار زندانیان را پایین بیاوریم.

هزینه هنگفت دولت در قبال اعتیاد

در حال حاضر با گسترش وسایل ارتباط جمعی و افزایش سطح آگاهی و دانش جوانان نسبت به گذشته در مورد خطرات جبران ناپذیر مواد مخدر، بهتر است در زمینه فرهنگ سازی خطرات این بلای خانمانسوز، اقدامات مثبت و موثری صورت گیرد. مسوولان بایستی این را بدانند که هزینه فرهنگ سازی در این خصوص، بسیار کمتر از درمان معتادان است و نیاز است که نسبت به گذشته بصورت جدی تر در این خصوص اقدام شود.

اینک که جوانان ما از دانش و آگاهی مناسبی نسبت به خطرات مواد مخدر مطلع هستند؛ نیاز است که خود آنان نیز هوشیار باشند و همت کنند تا توسط افراد خلافکارو معتادان در دام اعتیاد گرفتار نشوند.

گزارش از: سجاد صفری

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.