بروز ۸۰ درصد از سرطان‌ها بدون علت است

90

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ ایرج حریرچی در نشست خبری در ارتباط با شیوع سرطان در کشور اظهارداشت: سرطان در تمام کشورهای دنیا در حال افزایش بوده و مهمترین عامل افزایش این بیماری بیشتر شدن سن جوامع است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی گفت: سرطان ممکن است در دوران کودکی، نوجوانی، میان‌سالی و حتی به صورت مادرزادی بروز کند ولی اکثر سرطان‌ها در دوران پیری ایجاد شده و ارتباط مستقیم با افزایش میانگین سن دارد.

سخنگوی وزارت بهداشت اضافه کرد: عواملی همچون تغییر عوامل رفتاری نیز سبب بروز سرطان شده است که مصرف سیگار، الکل، چاقی، عدم تحرک در این زمینه موثر است.

وی گفت: عوامل محیطی همچون تشعشعات، آلودگی هوا و مواد موجود در غذا و آب نیز در بروز سرطان نقش داشته ولی به طور کلی طی چند دهه گذشته شیوع سرطان در ایران همچون سایر کشورها بیشتر شده است.

حریرچی با اشاره به اینکه میزان بروز موارد جدید سرطان در کشور 100 هزار زن و مرد در سال است، گفت: اکثر سرطان‌ها و یا در بیش از 80 درصد موارد هیچ علتی برای بروز آن وجود ندارد و در واقع عامل خطری نیست.

وی گفت: بسیاری از سرطان‌ها نیز در مواقع پیشرفته تشخیص داده شده و انجام غربالگری در پیشگیری از این مسئله موثر است.

وی گفت: شایع‌ترین سرطان در میان مردان ایرانی، سرطان معده و در زنان سرطان سینه است که آمار آن در کشور به طور کلی ابتلا 92 هزار مورد جدید از کل سرطان‌ها در کشور است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.