هر 1 ساعت بازی با موبایل 16 دقیقه از خواب کودکان می‌کاهد!

89

به گزارش خبرنگار خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بررسی ها نشان می دهند، بین مشکلات خواب و صفحه های لمسی رابطه ای وجود دارد و کودکان نوپایی که زیاد از صفحه های لمسی استفاده می‌کنند توانایی حرکتی توسعه یافته تری نیز دارند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

با استفاده از یک نظرسنجی که به صورت آنلاین انجام شده است، محققان 715 پاسخ از والدین درباره میزان استفاده کودکانشان از رسانه‌ها از جمله تلویزیون و دستگاه‌های دارای نمایشگر لمسی و هم چنین الگوهای خواب آنها شامل مدت زمان، دفعات بیدار شدن در طول شب و شروع خواب را جمع آوری کردند.

اگرچه مطابق با این داده‌ها، رابطه ای بین بیدار شدن در طول شب و استفاده از رسانه‌ها پیدا نشد، آشکار شد که یک ساعت استفاده از رسانه‌ها معادل 15 دقیقه کاهش خواب در مجموع است. علاوه بر این، کودکان که در معرض استفاده طولانی مدت از رسانه‌ها قرار دارند، دیرتر از سایر کودکان به خواب می‌روند.

داده‌های مورد استفاده در این مطالعه از والدینی بدست آمده که کودک آنها بین 6 تا 36 ماه سن دارد، یعنی سنی که کودکان برای رشد مناسب به بیشترین زمان خواب در آن نیاز دارند.

والدین باید همان رویه ای که برای تماشای تلویزیون پیش گرفته بودند را در زمینه دستگاه‌های دارای نمایشگر لمسی نیز به کار گیرند این یعنی محدود کردن زمانی که کودکان به بازی با این وسایل سپری می‌کنند، همچنین والدین باید توجه داشته باشند محتوا بازی ها مناسب سن آنهاست و تا یک ساعت قبل از خواب مانع از بازی فرزندانشان شوند.

دکتر آنا جویس، محقق رشد شناختی در دانشگاه کاونتری، گفت: به عنوان اولین تحقیقی که رابطه بین خواب و استفاده از دستگاه های صفحه لمسی را در مراحل اولیه زندگی بررسی می‌کند، مطالعه به موقع و قابل توجهی است. با توجه به یافته های این مطالعه و چیزهایی که از قبل می‌دانستیم، بهتر است والدین استفاده از این دستگاه‌های لمسی و دیگر ابزاری که پرتوی آبی ساطع می‌کنند را قبل از خواب، محدود کنند و هرگز نباید استفاده از آنها را به طور کامل برای کودکان منع کرد.

منبع: bbc

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.