واکنش انجمن طب سنتی به اظهارات ناآگاهانه منع واکسیناسیون اطفال

83

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ انجمن علمی طب سنتی ایران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: واکسیناسیون به هیچ وجه با اصول طب سنتی ایران منافاتی نداشته و توصیه برخی افراد یا گروه های ناآگاه به عدم انجام واکسیناسیون نسبتی با آموزه های طب سنتی ایران ندارد. خاطر نشان می شود این انجمن در طی سال گذشته چندین نوبت نسبت به سودمند بودن برنامه کشوری واکسیناسیون و خطرات پرهیز از آن برای سلامت جامعه موضع گیری داشته که در رسانه های جمعی انتشار یافته و آرشیو آن در سایت رسمی انجمن به آدرسitma.ir  نیز موجود است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

همچنین در مورد مساله حجامت همانطور که بارها در مصاحبه با اعضا انجمن علمی طب سنتی تاکید شده است، در طب سنتی ایران حجامت باید با تشخیص پزشک و طبق ضرورت های تعریف شده انجام شود و “حجامت برای همه” مورد تایید متخصصین طب سنتی نیست. همچنین برای حجامت اطفال زیر ۲ سال منع کلی وجود دارد و موارد استثنا و ضرورت های خاص باید صرفا تحت نظر پزشک آگاه  انجام پذیرد. بدیهی است آنچه اخیرا تحت عنوان حجامت نقره در طفل ۴ماهه در شبکه های مجازی دست به دست می چرخد، به هیچ عنوان مورد تایید نیست.

لذا ضمن دعوت مردم به دریافت اطلاعات و مسائل مربوط به طب سنتی از مراجع علمی این رشته، از مسئولین امر انتظار می رود نسبت به رویکردهای غیرعلمی و هرج و مرج محور در حوزه طب سنتی واکنش مناسب را داشته باشند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.