دوستان سمی خود را بشناسید

72

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ وقتی اسم سم را می شنوید بلافاصله یاد حیوانات خطرناکی می افتید که برای بدن ضرر دارند و سم آنها می تواند جان یک فرد را بگیرد. اما تاکنون به سمی بودن رابطه ها فکر کرده اید؟ آیا به رفتار دوستان صمیمیتان که چندین سال است باهم هستید فکر کرده اید که تا چه اندازه می توانند در زندگی شما تاثیر بگذارند؟

درمان میگرن در کلینیک آرامش

روابط، یکی از ستون‌های مهم تجربه ما از زندگی است. همان گونه که برخی از روابط موجب پرورش احساسات و ذهن ما می‌شود، در نقطه مقابل رابطه هایی وجود دارند که موجب استهلاک انرژی‌های مثبت ما، کم شدن شادی و رضایت ما از زندگی و ایجاد تنش و استرس در زندگی روزانه ما می‌شوند.

گذراندن زندگی و انرژی گذاشتن برای این دوستان و رابطه های سمی می تواند تاثیرات منفی در زندگی شما داشته باشد. دوستان سمی، به شما آسیب می رسانند و دوستی را فقط در جهت رسیدن به اهداف خود می خواهند. این افراد غیرقابل اعتماد هستند و محیط کار یا زندگی را مسموم می کنند.

در ادامه به معرفی چند نشانه می پردازیم که نشان می دهد گروه دوستی شما سمی است.

همیشه احساس بدی نسبت به خودتان دارید

تعارض همیشه یک امر طبیعی بوده و خیلی خوب است که به طور کامل تحت تاثیر روابط قرار نمی گیرید. به طور کلی، رابطه سالم همیشه احساس مثبت و خوشایند را در شما به جا می گذارد و شخصیتتان را حفظ می کنند در حالیکه دوستان سمی باعث می شوند احساس بد و مخالفی نسبت به خود داشته باشید.

هیچ وقت نمی دانید کجا قرار دارید

در دوستی های سمی، همیشه از وضعیت کنونی خود در رابطه اطلاع ندارید و نمی دانید دوستانتان چه واکنشی قرار است در مقابل شما انجام دهند. در واقع آن ها بعضی اوقات از موفقیت های شما خوشحال می شوند و گاهی به شما حسادت می کنند. این شک و تردید می تواند در شما حالتی عصبی و نگران ایجاد کند و زمانی که می خواهید با این افراد باشید یا برعکس؛ آن ها می خواهند با شما باشند همیشه احساس اضطراب خواهید داشت.

دوستان سمی همیشه شایع پراکنی می کنند

این دسته از افراد همیشه پشت سر دوستان خود صحبت می کنند. همیشه در رابطه با این افراد باید این اطمینان را کسب کنید که حرفایتان به صورت خصوصی محفوظ می ماند. هر بار که آنها را می‌بینید، خبرهایی درباره‌ی سایر آدم‌ها دارند. شما هرگز نمی‌توانید اطلاعات شخصی‌تان را با این دوستان در میان بگذارید زیرا آنها در فاش کردن رازها نزد دیگران خبره هستند. چیزهایی که آنها درباره‌شان صحبت می‌کنند، از نظر دیگران معمولا ناله و شکایت و گستاخی است. حتی ممکن است برای داستان‌هایی که از شما شنیده‌اند، حق‌السکوت بگیرند. به طور کلی دوستان سالم همیشه راز شما را حفظ می کنند و آن را با دیگران به اشتراک نمی گذارند.

تلاش هایتان همیشه یک طرفه است

رابطه های سمی همیشه یک طرفه هستند. در واقع شما را همیشه برای رسیدن به خواسته هایشان می خواهند و به راحتی شما را در گفتگوهای گروهی شرکت نمی دهند، به جز زمانی که می فهمند چیز با ارزشی در دست دارید که می تواند برای آن ها مفید باشد؛ در این مواقع با شما گرم می گیرند. آن ها همیشه انتظار دارند که در مواقع سختی همیشه کنارشان باشید و صحبت کنید در صورتی که خودشان در مقابل این کمک شما هیچگونه جبرانی نمی کنند.

شما را تحت فشار قرار می دهند

دوستان سمی معمولا افراد و دوستانشان را تحت فشار قرار می دهند و از آن ها می خواهند که کارهایی که دوست ندارد را چه در مقابل دیگران و چه قانون انجام دهند. فشارهای اجتماعی منجر به تشکیل گروه های ناسالم می شود. بنابراین اگر با این گونه افراد در ارتباط هستید که نمی توانید حرفتان را به درستی بزنید و حتی احساس خجالت از انجام آن کار را دارید ولی ناچار آن را انجام می دهید، باید خیلی مراقب باشید و رابطه تان را با آن ها کمتر کنید.

مقایسه کردن کار این افراد است

وقتی در زندگی به یک جایگاه خوبی دست پیدا می کنید اولین پاسخ دوستان سمی به این پیروزی شما صحبت کردن درمورد کارهای اخیر خودشان است. اگر چه ممکن است از موفقیت شما خوشحال شوند اما همیشه یک احساس ترس و تهدید به آن ها دست می دهد و طوری صحبت می کنند که به شما بفهمانند که کار بزرگی انجام نداده اید و دیگری از شما بهتر است.

دوستان سمی همیشه منفی باف هستند

سمی‌ها از خوش‌بین‌ها بیزارند. آنها عاشق این هستند که یکی مثل خودشان در مقابل‌شان بنشیند و پا به پایشان منفی‌بافی کند. آنها مثل آهن‌ربا آدم‌های شکست‌خورده و سمی را به خود جذب می‌کنند و از اینکه تنها فرد ناکام جهان نباشند، لذت می‌برند. سمی‌ها همیشه دوستان نزدیک و وفاداری برای هم هستند.

افراد سمی همیشه بی اعتماد هستند

سمی‌ها به همه بی‌اعتمادند. آنها توهم توطئه دارند و فکر می‌کنند هر حرف ساده‌ای که از زبان دیگران خارج می‌شود، آنها را نشانه می‌گیرد. به همین دلیل همیشه در ذهن‌شان به دنبال جوابی دندان‌شکن می‌گردند و هیچ وقت آرام نمی‌گیرند.

اگر این نشانه ها را در دوستان خود مشاهده کردید سعی کنید با حرف زدن با آن ها این مشکل را حل کنید ولی ابتدا مطمئن شوید که واقعا قصد تغییر دارند یا خیر. اگر به هر دلیلی قادر نیستید آن ها را تغییر دهید باید رابطه تان را با آن ها به مرور کم کنید زیرا هیچگونه منفعتی به شما نمی رسانند.

منبع: Health

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.