تمایل بیماران به مصرف داروهای گیاهی / داروهای طب سنتی تحت پوشش بیمه قرار گیرند

125

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

فاطمه معینی متخصص طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ در خصوص جایگاه طب سنتی در جامعه گفت: طب سنتی در کنار طب کلاسیک می تواند خیلی به بیماران کمک کند، اما در برخی مواقع برای بهبودی هرچه سریع تر بیمار لازم است که از طب کلاسیک کمک بگیریم و با کمک پزشکان و داروی های شیمیایی و در کنار طب سنتی در درمان بیماران موفق عمل کنیم.

تمایل بیماران به مصرف داروهای گیاهی بیشتر است

معینی در پاسخ به این پرسش که استقبال مردم از طب سنتی چگونه است، گفت: استقبال مردم از طب سنتی خوب است ولی بعضی مواقع، بیماران نمی دانند برای درمان بیماری خود به کدام مراکز دارای خدمات طب سنتی مراجعه کنند.

وی افزود: بیماران تمایل بیشتری به مصرف داروهای گیاهی و سنتی دارند و هر کسی که یک داروی گیاهی به آن ها معرفی می کند آن را تهیه و مصرف می کنند.

این پزشک طب سنتی یادآور شد: نیاز است مردم این را بدانند داروهای گیاهی بایستی توسط متخصص طب سنتی تجویز شود تا برای بیماران مشکلی بوجود نیاید.

ماهیت طب سنتی برای مردم شناخته شده نیست

معینی در پاسخ به این پرسش که جایگاه طب سنتی در بین جوانان و گرایش آنان به طب سنتی چگونه است، گفت: خیلی از پزشکان کلاسیک هستند که حتی اطلاعی از اینکه طب سنتی در دانشگاه تدریس می شود ندارند ولی بعضی ها هستند که قبل از قبولی در دانشگاه، رشته طب سنتی را انتخاب می کنند و در دانشگاه در این رشته تحصیلات خود را ادامه می دهند.

وی افزود: متاسفانه ماهیت طب سنتی در جامعه شناخته شده نیست و به همین خاطر بعضی ها گرایش به این رشته ندارند.

مسوولان، مردم را از ماهیت طب سنتی آگاه کنند

معینی در پاسخ به این پرسش که از برای اینکه گرایش بیماران به طب سنتی، بیشتر شود از مسوولان چه انتظاری دارید، گفت: از مسوولان انتظار داریم از طریق رسانه ها مردم را از ماهیت طب سنتی آگاه کنند و مراکزی که خدمات طب سنتی ارائه می دهند را به آنها معرفی کنند.

وی یادآور شد: اگر مردم بدانند که بسیاری از بیماری های آنها توسط طب سنتی بهبود می یابد بدون شک از این طب، استقبال می کنند و این می تواند به شکل زندگی آنها و ارتقاء سلامت آنها کمک کند.

این متخصص طب سنتی در ادامه گفت: ما به دنبال این نیستیم که مردم طب کلاسیک را کنار بگذارند و فقط روی به طب سنتی بیاورند بلکه می خواهیم مردم به درک درستی در مورد طب سنتی برسند و بدانند که طب سنتی می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها به آنها کمک کند.

وی افزود: در درمان بعضی از بیماری ها می توانیم در کنار طب سنتی از طب کلاسیک برای بهبود بیماران، کمک بگیریم.

داروهای طب سنتی تحت پوشش بیمه نیستند

معینی در پاسخ به این پرسش که آیا هزینه درمان برای بیماران در طب سنتی نسبت به طب کلاسیک ارزانتر است، گفت: متاسفانه شرکت های بیمه، داروهای طب سنتی را تحت پوشش بیمه قرار نمی دهند و این موضوع هزینه درمان را برای بیماران بالا می برد.

وی افزود: اصلی ترین مشکل ما این است که داروهای طب سنتی تحت پوشش بیمه نیستند و بیماران که برای تهیه دارو خود به داروخانه ها مراجعه می کنند مجبور هستند که دارو را بصورت آزاد تهیه کنند.

معینی در خصوص اینکه چرا داروهای طب سنتی تحت پوشش بیمه نیستند، گفت: به نظر می رسد علت این است که طب سنتی یک رشته ای نو پا است و هنوز در بین مردم و جامعه جا نیفتاده و به همین خاطر است که شرکت های بیمه داروهای آن را تحت پوشش قرار نمی دهد.

وی در پایان یاد آور شد: به مرور زمان و با جا افتادن طب سنتی در بین مردم، این مشکل هم برطرف می شود و داروهای آن توسط شرکت های بیمه، تحت پوشش قرار می گیرد.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.