طبیب من

کد خبر: 3229
تاریخ انتشار: ۴ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۳:۰۰
نفخ شرایطی است که طی آن شخص بعد از خوردن غذا به دلیل تولید گاز و اختلال در حرکت عضلات دستگاه گوارش، در شکم خود احساس تورم می کند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ نفخ شرایطی است که طی آن شخص بعد از خوردن غذا در شکم خود احساس تورم می کند. این شرایط معمولا به دلیل تولید گاز و اختلال در حرکت عضلات دستگاه گوارش و همچنین در اثر حضور مقدار زیاد مواد جامد و مایعات یا گاز در سیستم گوارشی ایجاد می شود. در نهایت نفخ می تواند سبب افزایش فشار، احساس ناراحتی، درد ناحیه شکمی و بزرگ به نظر رسیدن شکم شود.

بر اساس اطلاعات جمع آوری شده از ۲هزار و ۲۵۹ نفر طی تحقیقی در سال ۲۰۰۸ در مرکز تحقیقات بیماری های معده، روده و کبدی در دانشگاه “مینسوتا”، این اختلال بسیار شایع است به طوریکه ۱۶ الی ۳۰ درصد این افراد به صورت مکرر دچار نفخ می شدند. با اینکه گاهی نفخ در اثر برخی شرایط مهم پزشکی ایجاد می شود ولی معمولا رژیم غذایی یا ترکیبات موجود در مواد خوراکی که به مقدار زیاد مصرف می کنید، عامل اصلی ایجاد آن است.

رژیم غذایی مناسب می تواند نقش مهمی در کاهش تولید گاز در سیستم گوارشی داشته باشد. بنابراین در ادامه به پنج ماده از بهترین مواد غذایی که از نفخ جلوگیری می کند اشاره می کنیم.

خیار

خیار شامل ترکیبات آنتی اکسیدانی است که به کاهش تورم و نفخ کمک می کند.

ماست

ترکیبات پروبیوتیک موجود در ماست به سلامت دستگاه کوارشی کمک می کند.

پاپایا

این میوه استوایی حاوی آنزیمی است که هضم مواد غذایی را آسانتر می کند.

موز

موز سرشار از پتاسیم است که به کاهش نفخ ایجاد شده بر اثر استفاده از ترکیبات نمکی کمک می کند.

چای نعناع

این نوشیدنی با کمک به حرکت بهتر، به عضلات دستگاه گوارش در دفع گاز حاصل از نفخ کمک می کند.

منبع: authoritynutrition

health.com

انتهای پیام/