قیمت کم یا زیاد، مولفه بهداشتی محسوب نمی شود!

68

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایفدانا، مصطفی اسماعیلی رئیس اداره آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: برای خرید یک فرآورده آرایشی مصداق های زیادی وجود دارد که هنگام تهیه می تواند مورد توجه قرار گیرد اما مهمترین مسئله ماهیت آنهاست و این ماهیت همان چیزهایی است که بخاطرش حاضریم هزینه کنیم .

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ویبا اشاره به اینکه بی شک کمک به سلامت مهمترین خواسته ما از یک فراورده آرایشی و بهداشتی است و بهداشت آن محصول یکی از اصلی ترین توقعات مصرف کننده از محصول است، ادامه داد: مثلا ماهیت یک شامپو، شستشو گری و نظافت است و در صورتیکه با معیارهای بهداشتی این خواسته را به سرانجام برساند به ماهیتش رسیده است.

وی در توضیح بیشتر عنوان کرد: برخی تولید کنندگان برای ارتقا محصولات خود و برای جلب مشتریان بیشتر، قابلیتهای دیگری به فرآورده های خود چه محصول و چه بسته بندی آن و حتی شیوه و چگونگی ارائه اضافه می کنند و بر همین مبنا برخی اسامی در ذهن مردم بیشتر می نشیند و به دلیل شهرت، خواهان بیشتری در منطقه، کشور یا جهان پیدا می کند و طبیعتا بر این اساس هزینه تولید، ایاب و ذهاب، انبارداری و حتی هزینه های گمرگ با قیمت بیشتری در نهایت به دست مشتری می رسد.

این مقام مسئول در اداره کل نظارت برفراورده های غذایی آرایشی و بهداشتی با تاکید بر اینکه  بطور کلی “قیمت فروش” از نظر ضوابط بهداشتی، مولفه ای برای کیفیت و سلامت محصول به حساب نمی آید تصریح کرد: ارائه یک تعریف متقن برای آنها از جمله اینکه لزوما محصولات قیمت بالا خوبند؛ بدند؛ بهترند یا بدتر، محلی از اعراب ندارد.

وی به صورت مشخص  گریزی هم به برخی تیترها که  در روزهای اخیر با عنوان ” تركيبات درون شامپو هاي گران قيمت سرطانزا هستند” زد و از دوستان رسانه ای خواست از به کار بردن چنین تیتر های گمراه کننده ای که به مردم آدرس غلط می دهند؛  پرهیزکنند.

اسماعیلی در پایان با دعوت  از خبرنگاران برای  آشنا ساختن مردم با راههای چگونگی تشخیص اصالت محصول و عدم خرید فرآورده های قاچاق و تقلبی خاطر نشان کرد: موی سر  با دارا بودن ساختار بسیار پیچیده  نه تنها نقش اساسی در شکل ظاهری زنان و مردان ایفا می کند بلکه به انتقال اطلاعات حسی و شناخت جنسیت نیز کمک می کند لذا پیشنهاد ما فارغ از بحث قیمت، استفاده از محصولاتی است که مورد تایید سازمان غذا و دارو باشد.

 انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.