این مواد غذایی را در فصل بهار از دست ندهید!

42

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ مشابه تغییرات موجود در طبیعت، در بدن ما نیز تغییراتی رخ می دهد و افراد از این قاعده خمودگی، کم تحرکی، جوشش و غلیان بهاری در طبیعت مستثنی نیستند؛ که نتیجه آن ریزش مواد زاید انباشته شده در فصل زمستان به سمت اندام های ضعیف تر بدن است. ما علایم این تغییرات را به شکل افزایش جوش های صورت، آلرژی، سرفه و عطسه مشاهده می کنیم. 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

یکی از تدابیر طب سنتی برای پیشگیری از این غلیان، پاکسازی بدن است که به دنبال آن، علایم هم کاهش پیدا می کنند. از طرفی راه های دفع مواد زاید، که در طب سنتی از آنها به عنوان استفراغ یاد می شود، شامل اسهال، دفع ادرار، تعریق و قی کردن چشم ها در هنگام صبح است. بنابراین به منظور پاکسازی بدن، باید راه های دفعی آن را تقویت کنیم. توصیه بهاری طب سنتی در پاکسازی بدن، بر تقویت اسهال است. در گذشته هم با این هدف، از غذاهایی همچون آش آلو، دم کرده گل سرخ و خیسانده زرد آلو استفاده می کردند که باعث اسهال خفیف و پاکسازی بدن بوده است.

پرهیزهای بهاری

هر آنچه در فصل بهار ایجاد کننده حرارت در بدن است، غلیان و جوشش مواد را در بدن بیشتر می کند و استفاده از آن توصیه نمی شود .در طب سنتی مصرف زیاد گوشت ها به ویژه گوشت قرمز، غذاهای شور و غلیظ، کله پاچه، ماست ترش، آجیل، شیرینی جات و گرمی ها، ادویه جات تند مانند زنجبیل، فلفل و دارچین منع شده است و در عوض موادی توصیه می شود که این حرارت را در بدن فرو می نشاند؛ مانند آب و شربت زرشک، آب آلبالو یا دمنوش آن، شربت غوره، شربت به لیمو و دمنوش به.

برخی غذاهای توصیه شده در فصل بهار

طب سنتی توصیه می کند که در فصل بهار از آش هایی استفاده کنید که بدن را سرگرم به خوردن موادی کرده که ماده غذایی زیادی ندارند اما هم باعث احساس سیری می شوند و لینت مزاج و پاکسازی را سبب می شوند، بنابراین بدن به سراغ مواد ذخیره شده مانند چربی ها می رود.

از جمله این آش ها می توان به آش انار (رمانیه) اشاره کرد که ترکیب اصلی آن شامل گشنیز، تره، جعفری و کمی رب انار است. اگر در ترکیب فوق، به جای رب انار از کمی زرشک استفاده کنیم ، تبدیل به آش زرشک (زرشکیه) می شود و با جایگزینی آلو به جای رب انار، آش آلو (اجاصیه) را خواهیم داشت.

همچنین به استفاده از آش سبزیجات(شامل گشنیز، جعفری، اسفناج)، بورانی اسفناج، کاهو همراه با سکنجبین، آش یا سوپ جو همرا با روغن زیتون و آبغوره، زرده تخم مرغ عسلی، ماش پلو با خرفه، ماء الشعیر طبی ، شربت سیب و زرشک و لیمو، خورش ریواس، شیر بادام (15 عدد بادام پوست کنده به همراه کمی عسل یا شکر)، خورش سیب درختی(شامل سیب شیرین، غوره تازه یاآبغوره، گوشت پرندگان، آلو بخارا، پیاز و زرد چوبه)، والک پلو، دم کرده عناب با کمی عسل به جای چای در فصل بهار توصیه شده است.

راه های مقابله با آلرژی بهاری

روغن بنفشه به عنوان یک ضد التهاب موضعی عمل می کند. اگر عصرها و شب ها مقداری از آن را داخل بینی بچکانید و روی پیشانی بمالید، کم کم علایم آلرژی را از بین می برد و از عطسه، آبریزش بینی و قرمزی چشم ها جلوگیری می کند.

افرادی که در هنگام صبح دچار سرفه های خشک یا احساس تلخی در دهان می شوند، 2 قاشق مرباخوری شکرتیغال را به همراه همین مقدار گل بنفشه در 2 لیوان آب به میزانی بجوشانند که یک لیوان از این ترکیب باقی بماند و به مدت 2 هفته صبح ها به عنوان دم نوش استفاده کنند. پس از 2 هفته گل بنفشه را از آن حذف کرده و مصرف شکر تیغال را ادامه دهند.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.