سفیران سلامت با طرح «قلب شما چه رنگی است» سر راه مترو سواران+ تصاویر

96

هلیا هادی سرپرست ایستگاه سبلان و سفیر سلامت در گفت و گو با خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ گفت: به مناسبت هفته سلامت به جامعه هشدار می دهیم که مراقب سلامتی خودشان باشند و آگاهی هایی در زمینه دیابت پنهان، علائم ریسک ابتلا به فشار خون، بیماری های قلبی در اختیار آنها قرار می دهیم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد:قد و وزن افراد اندازه گیری و به واسطه BMI به آنها گفته می شود که آیا سبک زندگی شان صحیح است یا خیر.

 

هادی افزود: در حوزه ما ایستگاه های علمی برگزار می شود که در این فضاها مشاوره های علمی به افراد داده می شود و همه موارد از جمله قند و فشار خون افراد چک و اطلاعات لازم در اختیار آنها قرار می گیرد.

وی بیان کرد: طرحی به نام” قلب شما چه رنگی است؟” وجود دارد که با توجه به داده های جمع آوری شده از افراد می توان تشخیص داد که قلب فرد چه رنگی است؛ اگر رنگ قلب فرد آبی باشد نشان دهنده آن است که فرد از زندگی سالمی برخوردار است؛ اگر به رنگ سبز باشد نشان دهنده این است که فرد در حالت نرمال قرار دارد ولی اگر رنگ قلب فردی زرد باشد نشان دهنده ریسک بیماری در بدن فرد است که میتواند علائم از بیماری هایی همچون قند، سکته قلبی و فشار خون باشد.

سرپرست ایستگاه سبلان اظهار کرد: با اطلاعاتی که ما به دست آوردیم به این نتیجه رسیدیم که رنگ قلب اکثر مردم در بازه رنگ های سبز و زرد است و قلب های کمتری از افراد به رنگ قرمز دیده می شود که این به نوبه نشانه خوبی است.

 

وی تاکید کرد: هفته سلامت به مدت یک هفته برگزار می شود اما طرح ما به مدت یک روز از ساعت 8 صبح الی 16 است که در ایستگاه های مختلف مانند امام خمینی، سبلان، تجریش، شهید بهشتی، دروازه دولت، شادمان، صادقیه، تئاتر شهر، دروزاه شمیران، حرم مطهر، میدان آزادی، شهرری، فرهنگسرا، شوش، شهدا،  پارک ملت، گلاب دره و پارک لاله صورت می پذیرد.

وی در پایان گفت: این طرح محدوده سنی ندارد و همه افراد می تواند از این طرح استفاده کنند اما از بین کودکان اگر کودکی مبتلا به چاقی نباشد، تست قند از آنها گرفته نمی شود و در مجموع از 4 هزار نفر غربالگری انجام می شود.

گزارش از ياسمن قاسمى

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.