راه‌های گریز از کبد چرب/ دور این عادت‌ها را یک خط قرمز بکشید!

49

محمد افروز پزشک عمومی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: کبد چرب به زبان ساده بیماری است که در آن مقدار زیادی سلول های چربی به صورت غیر طبیعی در لابه‌لای سلول های اصلی کبد تشکیل می‌شوند. هر چه میزان این سلول های چربی بیشتر باشد، وخامت بیماری بیشتر است و در صورتی که بیماری درمان نشود، کبد انباشته از چربی شده و در نهایت از کار می افتد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی با بیان اینکه افراد مبتلا به کبد چرب به طور عمده علایم عمومی ندارند، اظهار داشت: با این حال، برخی مبتلایان دارای اختلالات گوارشی مانند نفخ، احساس درد خفیف در نیمه راست فوقانی شکم و یا احساس پری شکم هستند.

افروز از جمله دلایل این بیماری به تغذیه نادرست، عدم فعالیت، مصرف الکل و درصد کمی بیماری های مادرزادی اشاره کرد و افزود: کبد چرب در افراد چاق شایع تر است، گرچه این به عنوان یک قانون کلی محسوب نمی شود.

وی اضافه کرد: برای درمان کبد چرب، تغییر رژیم غذایی به صورت حذف غذاهای چرب و فست فودها و جایگزین کردن آنها با غذاهای سالم خانگی، استفاده کمتر از چربی های طبیعی، حذف روغن نباتی و استفاده از روغن های سالم مثل روغن کنجد و زیتون و نیز انجام ورزش در اولویت اول قرار دارند و تجویز دارو به عنوان راه‌حل ثانویه مطرح می‌شود.

این پزشک عمومی یادآور شد: نکشیدن سیگار، حذف یا مصرف حداقلی از فست فودها و غذاهای آماده و داشتن فعالیت بدنی نرمال روزانه حداقل به مدت 30 تا 45 دقیقه به صورت پیاده روی، طناب زدن و غیره برای سرکوب کردن این بیماری ضروری است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.