بیماری هایی از جنس رستوران های بین راهی/ مراقب ابتلا به انگل روده باشید

73

الهام گلشن پزشک عمومی در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: کرم روده یا آسکاریس یک تک یاخته است که  روش انتقال آن به صورت دهانی و مقعدی است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی تصریح کرد : این بیماری شایع بیشتر از طریق آب و غذاهای آلوده به واسطه  دست ها و ناخن های آلوده منتقل می شود، همچنین افرادی که مسئول طبخ غذا در رستوران های بین راهی هستند، اگر مبتلا به کرم روده باشند، در صورت استفاده نکردن از دستکش و وجود تخم کرم در لابلای ناخن ها ، می توانند آن را به دیگران انتقال دهند.

گلشن ادامه داد: کرم روده معمولا به صورت دل درد، دل پیچه یا به صورت درد حلقه ای در اطراف ناف به ویژه پس از خوردن غذا و در هنگام خواب آشکار می شود و کودکان مبتلا در موارد حاد ممکن است با گریه و دل درد از خواب بیدار شوند.

وی  افزود: درد حاصل از وجود کرم روده ممکن است با دردهای معده ای اشتباه گرفته شود اما وجود کرم در روده با انجام سه نوبت کشت مدفوع در هنگام صبح مشخص می شود و پزشک درمان دارویی را برای بیمار در پیش می گیرد به طوری که سایر اعضای خانواده بیمار نیز باید همراه با وی درمان شوند و درمان آنها باید 2 هفته پس از درمان اول مجدد تکرار شود.

وی در پایان یادآور شد :برای پیشگیری از ابتلا به کرم روده ، افراد ترجیحا از تهیه غذا در رستوران های بین راهی و دستفروشان خودداری کنند و درصورت استفاده از این مکان ها از بهداشت محل طبخ غذا و مجهز بودن کارکنان به دستکش مطمئن شوند و پس از هر بار استفاده از سرویس های بهداشتی و پیش از خوردن غذا دست ها و به ویژه ناخن های خود را کاملا بشویند.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.