خلاصی از چربی‌های سمج با میوه‌های تابستانی

39

محمد تقی انوشه متخصص تغذیه و رژیم درمانی در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: بدن همواره به ترکیب مناسبی از همه گروه های غذایی همچون لبنیات، نان و غلات، میوه و سبزیجات نیاز دارد و یک الگوی صحیح تغذیه ای هرگز به یک گروه غذایی خاص محدود نمی شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی تصریح کرد: در یک رژیم غذایی متعادل، میوه و سبزیجات از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و با توجه به اینکه در آستانه ورود به فصل تابستان هستیم، افراد دارای اضافه وزن می توانند میوه های تابستانی را جایگزین انواع شیرینی و مواد غذایی پرچرب کنند.

انوشه افزود: میوه ها سرشار از ویتامین ها و املاح مفید هستند و باعث ایجاد احساس سیری و جلوگیری از گرسنگی کاذب می شوند.

این متخصص تغذیه اظهار داشت: بیشتر میوه های تابستانی حاوی آنتی اکسیدان هاپف فیبر و مواد مغذی هستند و در سلامت دستگاه گوارش نقش موثری دارند.

وی ادامه داد : یک فرد عادی مجاز است که سه تا چهار واحد میوه در روز مصرف کند و این تصور نادرستی است که فرد تنها با جایگزینی میوه ها به جای حتی یک وعده غذایی وزن خود را کاهش دهد.

انوشه یادآور شد: هر واحد میوه تابستانی 60 کالری دارد بنابراین توصیه می شود که در خوردن میوه ها  اعتدال رعایت شود. 12 عدد گیلاس ، 2 عدد زرد آلو درشت ، 2 عدد آلو، 2 عدد سیب گلاب و 15 عدد انگور هر کدام معادل یک واحد میوه هستند.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.