ماجرای استفاده از «پودر بهداشتی موبر» برای تسریع رشد هندوانه

60

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ به نقل از ایفدانا، محسن عصار مشاور حوزه سلامت محصولات کشاورزی سازمان غذا و دارو با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما و افزایش مصرف میوه های فصلی مانند هندوانه و شایعاتی که در خصوص استفاده از پودر بهداشتی برای تسریع در رشد هندوانه در فضای مجازی مطرح می شود اظهار داشت:  اینبار “خلاقیتهای سیاه” بستر خود نمایی خود را در این حوزه پر مخاطب یافته اند تا با طرح سخنانی بی پایه اذهان مردم را درگیر تشویشی دیگر نمایند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

عصار اضافه کرد: بیان این مطلب که  پودر بهداشتی می تواند در رشد هندوانه موثر باشد بر اساس ماهیت فیزیولوژیکی محصول محال ممکن و قطعا مغایر با مستندات علمی است.

وی همچنین  افزود: کسانیکه اندک آشنایی با این مباحث دارند بخوبی می دانند  که  بیشتر ماده تشکیل دهنده پودر بهداشتی، آهک است که بر فرض محال اگر هم تسریعگر رشد هندوانه باشد، برای افراد سودجو بهره مندی از این روش اصلا صرفه اقتصادی ندارد.

مشاور حوزه سلامت محصولات کشاورزی سازمان غذا و دارو  با اشاره به اینکه انجام این کار از نظر بهداشتی نیز به صلاح  خود کشاورزان هم نیست بیان کرد: هیچ فرد عاقلی وارد بازی سراسر باختی با این ریسک نمی شود.

 عصار یادآور شد: تا کنون گزارشی مبنی بر انجام چنین خبطی درهیچ نقطه ای از کشور دریافت نشده است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.