دانستنی‌هایی جالب درباره «ساندویچ هات داگ»

68

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ مطمئنا شما هم موافقید که خوردن فست فود یکی از لذت های زندگی انسان هاست، پس با چند دانستنی عجیب و جالب راجع به ساندویچ هات داگ در ادامه با ما همراه باشید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

1-در سال ۲۰۱۲ سوپرمارکت‌های آمریکایی، ۷/۱ میلیارد هات داگ فروخته‌اند، در استادیوم‌های بیس‌بال هات‌داگ پرطرفدارترین خوراکی است که زیاد مصرف می شود. تنها در سال ۲۰۱۳، ۲۰ میلیون هات داگ همزمان با آغاز بازی‌ها فروخته شده است.

2-میکی‌ماوس، شخصیت قدیمی والت‌دیسنی، در اولین حضور خود در تاریخ، کلمه هات‌داگ را به زبان آورده است. این اولین صدای یک کارتون والت‌دیسنی است و پیش از آن کارتون‌ها صامت بودند.

3-اولین مغازه هات داگ توسط یک قصاب آلمانی به نام چارلز فلتمن در سال 1871 افتتاح شد و مردم هات داگ را با نان معمولی می خوردند.

4-شایعاتی در مورد هات داگ در سال 1845 وجود داشت که گوشت استفاده شده در هات داگ، گوشت سگ است.

5- در مورد ارزش غذایی هات داگ می توان گفت که هات داگ فواید کمی دارد و خوردن بیش از حد آن برای سلامتی مضر است و منجر به سرطان روده می شود.

6- گوشت استفاده شده در هات داگ منجر به مرگ زودرس می شود.

7-چربی بیش از حد موجود در هات داگ، چاقی را به دنبال دارد.

8- طبق گزارشی از مرکز تحقیقات سرطان آمریکا، افرادی که روزانه یک  ساندویچ هات داگ میل می کنند، 20 درصد بیشتر در معرض سرطان کولورکتال قرار دارند.

9-اگر فشار خون بالا دارید سعی کنید از هات داگ دوری کنید زیرا میزان سدیم و چربی ۀن بسیار بالا است و خطرات جبران ناپذیری برای شما به همراه دارد.

10-بزرگترین داگ دنیا 60 متر طول داشته است.

11- گران ترین هات داگ دنیا بیش از 145 هزار  دلار فروخته شده است.

12- هنوز در مورد منشا حضور هات داگ اطلاعات دقیقی وجود ندارد و در بین مردم داستان های مختلفی درمورد هات داگ وجود دارد.

13- برخی کارخانه ها از سدیم نیترات برای محافظت از هات داگ در مقابل عفونت های باکتریایی استفاده می کنند.

14- جالب است بدانید که هات داگ اولین غذای زمینی است که در ماه خورده شده است و ناسا، هات داگ را به عنوان یک غذای فضایی تایید کرده است. نیل آرمسترانگ، در سفر به ماه در سال ۱۳۴۸ ساندویچ هات ‌داگ را در سطح ماه خورده است.

15- از سس های معروفی که برای هات داگ استفاده می شود، سس خردل در بین بزرگسالان و سس گوجه فرنگی در میان کودکان از بقیه سس ها معروف تر است.

16- مصرف هات داگ در آمریکا بسیار زیاد است و  بر اساس تحقیقات صورت گرفته در هر ثانیه 818 عدد هات داگ مصرف می شود.

منبع:

منبع: factslegend

 

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.