طبیب من

کد خبر: 3632
تاریخ انتشار: ۱۳ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۸:۳۶
قائم مقام معاون برنامه ریزی وزارت بهداشت در خصوص برنامه عملیاتی سال 96 وزارت بهداشت در کلان منطقه 10 کشور عنوان کرد: در روند برنامه‌ریزی‌ها، بعضا تصمیاتی از روی هیجان گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ حمیدرضا صفی‌خانی قائم مقام معاون برنامه ریزی وزارت بهداشت در نشست خبری برنامه عملیاتی سال ۹۶ وزارت بهداشت در کلان منطقه ۱۰ کشور، ضمن تبریک دومین سالگرد اجرای برنامه عملیاتی گفت: ابتدای تدوین برنامه این باور وجود نداشت که ممکن است در ساختاری به وسعت وزارت بهداشت برنامه ای در این سطح جاری شود.

وی ادامه داد: به همت عزیزان، معاونت های تخصصی وزارت بهداشت تلاش کردند تا محصولی ارائه دهند که قابلیت تبدیل به فرهنگ را داشته باشد. البته تصمیم هایی هم بودند که از روی هیجان گرفته می شد اما استمرار نداشته و رها شدند، چرا که طرح مناسبی وجود نداشت و تداوم آنها را با پشتکار تضمین نکردیم.

وی با اشاره به برنامه های استراتژیک وزارت بهداشت عنوان کرد: وزارت بهداشت بارها و بارها نقشه راه برنامه استراتژیک را تدوین کرده و نتیجه آن فقط کتابهایی بوده که زینت اتاق مدیران شده اند.

صفی خانی یادآور شد: نظام سلامت در معرض روندهای بزرگی است که از آنها بی خبریم. برنامه عملیاتی به اتصال بودجه به این برنامه و افزایش ساختار و نظام انگیزشی نیاز دارد.

انتهای پیام/