نیمی از اعتبارات وزارت بهداشت، برای کاهش پرداخت از جیب مردم هزینه شد

67

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ سید حسن قاضی زاره هاشمی وزیر بهداشت صبح امروز در حاشیه افتتاح بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی شهید دوران شیراز، گفت: این بیمارستان به نام یکی از شهدای سرافراز ارتش جمهوری اسلامی ایران؛ شهید دوران نامگذاری شده و با اینکه ایشان را ندیده ام اما عاشق غیرت، مردانگی و رشادت این شهید بزرگوار هستم.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وزیر بهداشت عنوان کرد: به دلیل چنین نام با مسمایی و وجود غیورمردان ارتش و کمک به ارائه خدمات حوزه سلامت به مردم، به آنها تبریک می گویم و امیدواریم با حمایت های دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به زودی طرح توسعه این بیمارستان، آغاز شود.

هاشمی ضمن تقدیر از تلاش های دانشگاه علوم پزشکی شیراز و حمایت های استانداری و دستگاه های اجرایی از حوزه سلامت، گفت: این تلاشها در جهت تکریم مردم و مراقبت از سلامت مردم انجام شده و در دولت یازدهم، خدمات زیادی به مردم ارائه و موجب افزایش رضایتمندی مردم از خدمات حوزه سلامت شد اما مشکلات هنوز به طور کامل حل نشده است.

وزیر بهداشت اضافه کرد: اگر در طول ده دولت گذشته به اندازه دولت یازدهم در حوزه سلامت، اقدام شده بود، امروز مردم بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری، دغدغه ای نداشتند.

وزیر بهداشت با بیان اینکه 261 پروژه حوزه سلامت در فارس با اعتباری بالغ بر 270 میلیارد تومان، آماده بهره برداری است، افزود: برای بهره برداری از 7 بیمارستان جدید در استان فارس، سفر دیگری به این استان خواهم داشت.

هاشمی با اشاره به صرف هزینه برای کاهش پرداختی مردم در حوزه درمان، بیان کرد: تا قبل از دولت یازدهم، مردم 37 درصد از صورتحساب مراکز درمانی دولتی را پرداخت می کردند اما امروز پرداختی آنها به 6 درصد برای مناطق شهری و 3 درصد برای مناطق روستایی و بیماران ارجاعی، کاهش یافته است.

وزیر بهداشت تاکید کرد: 51 درصد از اعتبارات وزارت بهداشت، برای کاهش پرداخت از جیب مردم هزینه شد البته حق مردم بود و ای کاش زودتر از اینها این اقدامات انجام می شد و یارانه ها را به صورت هدفمند به حوزه خدمات اختصاص می دادیم.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.