جوش ها دقیقا چه چیزی به ما می گویند؟

85

افسانه شاکری متخصص طب سنتی در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: سر منشأ بسیاری از بیماری ها در سیستم گوارشی نهفته است و مشکلاتی مانند یبوست، ریفلاکس معدی و ضعف هضم علائم خود را به صورت جوش بر روی صورت نشان می دهند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

شاکری با بیان اینکه جوش های صورت ارتباط مستقیمی با دستگاه گوارش دارند، افزود: یکی از مهمترین علل بروز جوش پرخوری است که بر اثر آن نیروی هاضمه هدر رفته و غذا به خوبی هضم نمی شوند.

وی با بیان اینکه غذاهای هضم نشده  فضاهای بدن را اشغال می کنند،  تصریح کرد: به مرور زمان بخش لطیف این مواد زائد به سمت پوست رانده شده و به خاطر غلظتی که دارندقادر به خروج از منافذ پوست نبوده و زیر پوست حبس می شوند و در اثر فعل و انفعالات مختلف به شکل جوش های گوناگون بروز می کنند.

این متخصص طب سنتی ادامه داد : طب سنتی برای هر عضوی در بدن مزاج خاصی در حالت صحت و بیماری قائل است  به نحوی که برخی سوءمزاجها در کبد به صورت افزایش حرارت، افزایش رطوبت و خشکی می تواند سبب تغییر رنگ چهره، پف کردن پلک ها و صورت و همچنین بروز لکه های پوستی شود.

وی تاکید کرد: یبوست هم می تواند به واسطه تجمع فضولات در بدن سبب بروز مشکلات پوستی شود و  شل بودن دریچه ورودی معده که تحت عنوان ریفلاکس معدی در اثر تصاعد و بالارفتن بخارات اسیدی و غذایی ایجاد شده باعث بروز جوش های صورت و حتی ریزش موی سر می شود که با تقویت دریچه معده و جلوگیری از مصرف برخی مواد غذایی، داروها و رعایت تدابیر غذایی می توان تا این مشکلات را برطرف کرد.

شاکری با اشاره به  اینکه  فست فودها و کنسروها باعث ایجاد جوش می شوند، ادامه داد: نمک، ادویه تند، مواد معطر و نگهدارنده باعث تجمع مواد زائد در بدن و بروز جوش های پوستی می شوند.

وی  یادآور شد: پرهیز از  پرخوری، اصلاح وضعیت گوارشی، دفع رطوبات اضافی معده، درمان ریفلاکس معدی و همچنین برطرف کردن یبوست تا حد زیادی به رفع مشکلات پوستی کمک می کند.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.