خواص فوق‌العاده ریواس برای بدن/سه‌سوته جوش‌هایتان را درمان کنید

35

زهرا رنجبر پژوهشگر طب سنتی در گفت‌وگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: ریواس دارای طبع سرد و خشک است وخاصیت سرد کنندگی برای بدن دارد. در فصل بهار جوش های پوستی بیشتر بروز پیدا می کند از این رو کاربرد ریواس نیز در این فصل افزایش می یابد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی تصریح کرد: در صورت بروز تب در افراد دارای مزاج صفراوی (گرم و خشک) و دموی (گرم و تر) مصرف ریواس مؤثر است. همچنین به افرادی که مدام دارای احساس ترش و وحشت هستند توصیه می شود ریواس را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

رنجبر ادامه داد:مصرف ریواس برای مبتلایان به بیماری های کبدی، بواسیر و یرقان مفید است.

وی ابراز داشت: ریواس شادی آور است و اشتها را زیاد و تشنگی را برطرف می کند. همچنین ریواس می تواند در رفع تهوع و استفراغ ناشی از تولید صفرای زیاد که در هنگام گرمای شدید یا اضطراب ایجاد می شود، مؤثر باشد.

این پژوهشگر طب سنتی تصریح کرد: فصل بهار مولد خون در بدن است و استفاده از ریواس به عنوان یک رقیق کننده خون و از بین برنده خون غلیظ بویژه برای مردان توصیه می شود.

رنجبر افزود: از ریواس می توان به صورت شربت، خورش و یا آب ریواس استفاده کرد. برای تهیه شربت آن، ریواس را خرد کرده و داخل یک ظرف، ریواس و شکر را به صورت لایه لایه قرار دهید، روی آن مقداری عرق بهار نارنج بریزید و به مدت ۱۲ ساعت آن را در بیرون یخچال نگه دارید. پس ازآن ظرف را به مدت ۲ الی ۳ روز درون یخچال قرار دهید تا عصاره آن خارج شود، عصاره را با آب مخلوط کرده و به عنوان شربت میل کنید. این شربت نشاط آور ، آرام بخش و مؤثر در رفع جوش ها است.

وی توصیه کرد:  برای تهیه خورش ریواس می توانید آن را مانند خورش کرفس با پیازداغ و گوشت و مقداری نعنا و جعفری طبخ کنید. به یاد داشته باشید به دلیل سرد بودن طبع ریواس، بهتر است از گوشت گوسفند که طبع گرمی دارد، استفاده کنید و در ۱۵ دقیقه آخر، ریواس خرد و تفت داده شده را به آن اضافه کرده و با برنج میل کنید.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.