پیام تسلیت وزیر بهداشت برای فاجعه معدن زغال سنگ/اسامی فرآورده های غذایی غیرمجاز اعلام شد

68

خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛  در این مطلب مروری بر اخبار مهم و پربازدید هفته گذشته دارد. در هفته ای که گذشت سازمان غذا و دارو اسامی فراورده های غذایی غیرمجاز را اعلام کرد و وزیر بهداشت طی پیامی به بازماندگان حادثه انفجار معدن زغال سنگ تسلیت گفت.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

به جای پرداختن به بحث های سیاسی، به فکر سلامت مردم باشیم

حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت در پیام تسلیت به بازماندگان حادثه انفجار معدن در گلستان ضمن انتقاد از عدم اقدام جدی برای پیشگیری از حوادث مشابه، ابراز امیدواری کرد که به جای پرداختن به بحث های سیاسی و موضع گیری های جناحی، همه در کنار هم به فکر ارتقاء سلامت مردم باشیم و در این راه تلاش کنیم.

کاهش روند بیماری های ناشی از آلودگی هوا

معصومه ابتکار رئیس سازمان حفاظت محیط زیست در بیستمین همایش روز جهانی آسم که در بیمارستان امام خمینی (ره) برگزار شد با اشاره به شعار این روز جهانی (هوای بهتر، تنفس بهتر)گفت: عنوان این روز به معضل جدی جهانی آلودگی هوا اشاره می‌کند که تبعات گسترده‌ای مانند افزایش بیماری‌های تنفسی و قلبی عروقی دارد.

به گفته وی همزمان با کاهش آلودگی هوا بیماری‌ها کمتر شده است.

اسامی فرآورده های غذایی غیرمجاز اعلام شد

روابط عمومی سازمان غذا و دارو در اطلاعیه‌ای فرآورده های غذایی روﻏﻦ زﯾﺘﻮن با نام تجاری KIRSAL محصول کشور ترکیه و ﻋﺴﻞ  اﻋﻼ  (Alaa) ﺧﻮاﻧﺴﺎ ، ﭘﺸﻤﮏ وﺣﺒﻮﺑﺎت  اﻫﻮرا، ﻧﺎن ﺧﺮﻣﺎﯾﯽبا نام تجاری ﺛﺎﻣﻦ و  رﻧﮓ ﺧﻮراﮐﯽ ﻣﻤﺘﺎز با نام تجاری  ﺻﻤﯿﻢ را به دلیل نداشتن مجوزهای بهداشتی غیرمجاز و تقلبی معرفی کرد.

در این اطلاعیه همچنین محصولاتی چون ﻣﺮﺑﺎي ﻫﻮﯾﺞ  ﺷﺮﮐﺖ ﺣﮑﺎك با نام تجاری  ﻧﻮﺑﺮ، ﺑﺎﻣﯿﻪ ﺳﻨﺘﯽ  ﻣﻬﺪي، ﻗﻨﺪ ﮐﻠﻮﺧﻪ با نام تجاری ﺟﺎم ﻧﻘﺪه، زردﭼﻮﺑﻪ  با نام تجاری  ﻣﻬﺴﺘﺎن، ﭘﻨﯿﺮ ﭘﯿﺘﺰا ﭘﺮﭼﺮب  ﺷﺮﮐﺖ ﻓﺮآورده ﻫﺎي ﻟﺒﻨﯽ ﺧﺎور، ﮐﻨﺠﺪ ﻋﺴﻠﯽ با نام تجاری  ﺳﺎﺟﯽ ﻋﺴﻠﯽ، ﭘﯿﺮاﺷﮑﯽ ودوﻧﺎت  ﺷﺮﮐﺖ ﺻﻨﺎﯾﻊ ﻏﺬاﯾﯽ ﻣﻤﺘﺎز، ﭘﻨﯿﺮ ﺳﻔﯿﺪ ﻟﯿﻘﻮان ۴۰ ﮔﻮﺳﻔﻨﺪي  ﻣﺤﺮم زاده، ادوﯾﻪ ﺟﺎت  ﺷﺮﮐﺖ اﺧﻮان ﭼﺎﺷﻨﯽ ﺳﺎز، ﭼﺎﺷﻨﯽ با نام تجاری  ﭘﺎرﺳا  به دلیل جعل مستندات مورد نظر اداره کل نظارت و ارزیابی فرآورده‌های غذایی، آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو غیرمجاز شمرده می شوند.

افزایش 3.6 برابری تعداد فرآورده های سنتی مجوزدار در دولت تدبیر و امید

مدیر کل نظارت بر فرآورده های طبیعی، سنتی و مکمل سازمان غذا و دارو گفت: صدور مجوز برای فرآورده های سنتی در دولت تدبیر و امید 3.6 برابر ، رشد داشته است.

جمشیدی با جمع بندی تعداد صدور مجوزها برای فرآورده های طبیعی و سنتی، افزود: از مهر ۹۲ تا امروز برای یکهزار و ۷۱۶ فرآورده طبیعی و سنتی مجوز صادر شده در حالیکه سال های قبل از آن یکهزار و ۲۳۵ مجوز صادر شده بود و اکنون در دولت یازدهم در مجموع دو هزار و ۹۵۱ فرآورده طبیعی و سنتی مجوزدار در کشور وجود دارد که نسبت به گذشته رشد ۲٫۴ برابری نشان می دهد.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.