لزوم درمان بیماری «هیپوس پادیاس» در سنین پایین + نشانه‌ها

86

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ صلاح‌الدين دلشاد مختصص جراحی در خصوص بیماری هیپوس پادیاس عنوان کرد: این بیماری از بیماری های شایع مادرزادی در بین کودکان پسر است و از هر 300 تولد یک مورد بیماری هیپوس پادیاس گزارش شده است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: این بیماری به این شکل است که سوراخ مجاری ادراری کودک دچار ناهنجاری شده و در قسمت تحتانی اندام تناسلی رشد می‌یابد و درجات قرار گرفتن سوراخ مجاری ادراری از چند ملیمتر، نیم سانت، یک سانت وغیره در بین بیماران متغیر است.
دلشاد در ادامه گفت: هر چه سوراخ مجاری ادراری بیمار از قسمت جلوی اندام تناسلی بیشتر فاصله داشته باشد؛ حساسیت و پیچیدگی بیماری بیشتر بوده و همین امر ممکن است ناهنجاری های دیگری نیز برای بیمار به همراه داشته باشد که چندان قابل تشخیص نیستند.

وی در خصوص ریشه‌های این بیماری توضیح داد: هیپوس پادیاس ممکن است با کلیه فرد در ارتباط باشد که در چنین شرایطی بیمار باید توسط جراحان حرفه ای اطفال که با ظرافت خاصی کار خود را انجام می دهند، عمل شود.

***بیماران هیپوس بادیاس بایستی در سن پایین درمان شوند

این مختصص جراحی درباره مشکلات که گریبانگیر بیماران هیپوس بادیاس می‌شود، گفت: مشکل جدی‌تر زمانی بروز می‌یابد که اندام تناسلی دارای انحنا و خمیدگی موسوم به «کور دی» شده و باید این مشکل بیمار هرچه سریع‌تر حل شود.
وی اظهار داشت: بیمار باید در سن پایین مورد عمل جراحی قرار گیرد تا بهتر و زودتر درمان شود و از شش ماهگی به بعد می توان کار جراحی و درمان کودک را آغاز کرد.
این متخصص در ادامه بیان کرد: کودکانی که به این بیماری مبتلا می‌شوند، شرایط سختی را پیش رو دارند. از طرفی بیمارانی که عمل جراحی آنها موفقیت آمیز بوده و به بهبودی کامل دست پیدا کرده‌اند، در سنین بالاتر دچار مشکل نمی‌شوند.

***«ویستول» از عوارض جراحی بیماری هیپوس پادیاس

دلشاد در پاسخ به این پرسش که آیا این بیماری مورد حمایت شرکت های بیمه‌گر است یا خیر، گفت: خوشبختانه بیماری هیپوس پادیاس مورد قبول شرکت های بیمه‌گر بوده و بیماران از این بابت احساس نگرانی ندارند و می توانند از حمایت‌های بیمه در درمان بیماری خود استفاده کنند.
وی با اشاره به چهل و یکمین کنگره جامعه جراحان و ترمیم بیماری هیپوس پادیاس با روش استفاده از روش «فلاپ دارتوس» گفت:  جراحی این بیماری در بسیاری از مواقع با عوارضی همراه است؛ یکی از این عوارض آن است که در کنار سوراخ مجاری ادارای که در قسمت جلو تشکیل می شود، سوراخ دیگری باز می شود که به آن «ویستول» گفته می شود.
دلشاد با اشاره به روش جدید برای پیشگیری از تشکیل ویستول تصریح کرد: در این متد از لایه هایی به نام «دارتوس» استفاده و محل عمل پوشش داده می‌شود به طوری که با آن می‌توان از بروز ویستول ممانعت کرد.
وی افزود: در کنگره جامعه جراحان که به همه رشته ها اختصاص دارد، محوریت ما در کنگره بر روی بیماری هیپوس بادیاس است.
به گفته این مختصص جراحی، زمان برگزاری کنگره جامعه جراحان از تاریخ 18 اردیبهشت ماه جاری تا 22 اردیبهشت است.

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.