چگونه چربی زیر بغل را از بین ببریم؟

552

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ چربی های زیر بغل در واقع پوست و نواحی اضافی هستند که در اثر اضافه وزن در فاصله بین بازو و سینه ها قرار دارد، اگر شما هم این چربی های اضافی را دارید بدانید که تنها نیستید. در حقیقت نیازی به نگرانی نیست زیرا حضور چربی در این نواحی بسیار رایج است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

بدن هر فرد بر اساس ژنتیک خاص خود، چربی های اضافه را در مکان های مختلفی ذخیره می کند و تلاش برای کاهش چربی در یک نقطه خاص از بدن غیر ممکن است.

«لارن سیمونز» مربی و متخصص تغذیه مرکز« تحرک و پویایی» در ایالت «ایندیانا» در این باره می ­گوید:  اگر تمایل دارید چربی نواحی خاصی از بدن را از بین ببرید تمرکز خود را بر کاهش چربی کل بدن و تنظیم رژیم غذایی برای هدف قرار دادن عضلات ناحیه مورد نظر بگذارید.

**چی بخوریم تا چربی ها را آب کنیم؟

قدم اول برای کاهش چربی کل بدن، کم کردن مقدار کالری مصرفی است که در کل روز مصرف می کنید، سپس مواد غذایی مصرفی خود را به گروه های کربوهیدرات ها، پروتئین و چربی دسته بندی کنید.

«سیمونز» در خصوص اینکه کدام ماده غذایی را باید بیشتر مصرف کرد می گوید: سعی کنید حدود نیمی از کالری مصرفی روزانه شما استفاده از کربوهیدرات هایی مانند ماکارونی های سبوس دار و سبزیجاتی مثل سیب زمینی، ذرت و نخود فرنگی باشد.

20 تا 30 درصد از انرژی مورد نیازتان را به مصرف چربی اختصاص دهید. سعی کنید از منابع غذایی سالم مانند مغز های خوراکی و روغن زیتون و آووکادو استفاده کنید اما در مصرف این مواد زیاده روی نکنید زیرا یک گرم چربی برابر 9 کالری انرژی دارد. این مقدار در مقایسه با کربوهیدرات ها و پروتئین ها که به ازای هر یک گرم انرژی معادل 4 کالری دارند بیشتر است.

**در باشگاه ورزشی چه حرکاتی انجام دهیم؟

این  متخصص تغذیه می گوید: بهترین راه سوزاندن چربی های اضافی بدن ورزش های استقامتی است. افزایش حجم عضلانی کمک به افزایش سوخت و ساز بدن و سوزاندن کالری بیشتر می کند. برای این کار سعی کنید هنگام ورزش بیشترین فشار را بر بزرگ ترین و قوی ترین گروه عضلات یعنی سه گانه در ناحیه نشیمن گاه و چهار گانه یا چهار سر ران وارد کنید.

**چربی های زیر بغل را چگونه آب کنیم؟

برای کاهش چربی نواحی زیر بغل باید بر عضلات قفسه سینه و پشت تمرکز کنید. می توانید با وزنه زدن و دور و نزدیک کردن دستان خود از بدن باعث درگیر شدن عضلات دوسر شوید. برای عضلات کمر پرس سینه، حرکت پروانه ایی قفسه سینه، شنا سوئدی و پرس شانه موثر است.

بهتر است این حرکات ورزشی با فاصله زمانی یک یا دو روزه انجام شود تا فرصت مناسب برای ترمیم و بازسازی برای عضلات فراهم شود، همچنین بهترین راه سوزاندن چربی ها و افزایش ضربان قلب استفاده از وزنه های سنگین است. وزنه ای را انتخاب کنبد که بتوانید با آن هشت تا 12 تکرار از هر حرکت را داشته باشید.

برای قلب، حرکات شامل تمرینات شدید و درگیر کننده عضله قلب مانند دویدن و با فاصله زمانی بهتر از دویدن روی تردمیل به مدت 30 دقیقه است.

گفتنی است؛اگر چربی های نواحی زیر بغل آزارتان می دهد، بهتر است به جای تمرکز بر کاهش چربی در آن ناحیه خاص به کاهش وزن کل بدن خود فکر کنید تا این کاهش وزن بتواند نواحی مانند زیر بغل را نیز تحت تاثیر قرار دهد.

منبع:womenshealthmag

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.