طبیب من

کد خبر: 3781
تاریخ انتشار: ۱۹ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۰:۰۰
هشدار جدی؛
متأسفانه خر و پف به عنوان یک علامت طبیعی خواب قلمداد شده و جدی گرفته نمی‌شود. در صورتی که خر و پف زنگ خطر و علامتی برای بیماری مهلک و خطرناک است.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ متأسفانه خر و پف به عنوان یک علامت طبیعی خواب قلمداد شده و جدی گرفته نمی‌شود در صورتی که خر و پف زنگ خطر و علامتی برای بیماری های خطرناک است.

اگر شما دائما خروپف می‌کنید و آسایش را از دیگران گرفته‌اید در معرض ۸ نوع خطر جدی هستید که در ادامه می توانید بخوانید:

چاقی

اگر در اطراف گردنتان دچار اضافه وزن هستید خطر آپنه خواب و اختلال خواب تهدیدتان می‌کند. این عارضه تنفس‌تان را بین ۱۰ تا ۶۰ ثانیه محدود می‌کند که این عامل به نوبه خود بسیار خطرناک است، همچنین تحقیقات نشان داده است کاهش وزن و لاغری این عارضه را بهبود می‌بخشد.

رفلاکس معده

انتشار اسید معده به سمت مری در خواب ممکن است راه تنفسی را مسدود کند که کاهش وزن می تواند در رفع رفلاکس و به دنبال آن خرو پف تاثیر زیادی داشته باشد.

بیماری قلبی

آپنه خواب باعث توقف تنفس می‌شود اما آیا می‌دانید ممکن است قلبتان را هم متوقف کند؟ مطالعات مرکز خواب فیلادلفیا نشان داد بیماران مبتلا به آپنه خواب ۲برابر بیشتر از افراد دیگر دچار بیماری‌های عروق کرونر، فشارخون بالا و حمله قلبی می‌شوند.

میگرن

رایج‌ترین ضرر آپنه خواب برای قربانیان خود میگرن است چرا که به دلیل محرومیت از اکسیژن در خواب مغز دیگر نمی‌تواند به درستی عمل کند. محققان دریافتند خروپف با سردردهای صبحگاهی ارتباط تنگاتنگی دارد.

آریتمی

این عارضه شبیه به فشارخون بالا و حمله قلبی است. کسانی که مبتلا به اختلالات خواب هستند مستعد به آرتیمی(ضربان غیر طبیعی قلب) می‌شوند. در واقع مطالعات اخیر ثابت کرده است آپنه خواب افراد را درگیر یک نوع آریتمی رایج می کند.

افسردگی

خروپف نه تنها خواب خوب و انرژی را از ما می‌گیرد بلکه روی سلامت روان هم تاثیر مخربی به جای می‌گذارد. شواهد نشان داده است میزان افسردگی و اضطراب در افرادی که خروپف می‌کنند بسیار زیاد است.

بی اختیاری ادرار

بسیاری از افرادی که درگیر آپنه خواب و خرناس هستند کنترل مثانه خود را به مرور زمان از دست می‌دهند و در  اغلب مردان بالای ۵۵ که مبتلا به آپنه خواب هستند شیوع این عارضه مشاهده شده است.

سکته مغزی

متخصصان می‌گویند رسوب چربی در عروق باعث افزایش سکته مغزی ایجاد می‌کند و افرادی که در خواب خر و پف می کنند باید حتما چکاپ قلبی انجام دهند تا از وضعیت سلامتی قلبشان آگاه شوند.

منبع: everydayhealth

انتهای پیام/

ارسال نظر
soltan_ap
|
تیر ۴ام, ۱۳۹۶

من یه مدت خروپف میکردم رفتم دکتر یه دارویی بهم دادن سریع خوب شدم

نام:
ایمیل:
* نظر: