چه افرادی نباید «نان» و «حبوبات» بخورند؟

17

ایرج خسرونیا متخصص داخلی در گفتگو با خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ گفت: بیماری سلیاک نوعی اختلال روده ای است که به پرز های روده کوچک آسیب می‌رساند و سبب اختلال در جذب مواد مغذی می‌شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: افرادی که به بیماری سلیاک مبتلا هستند پروتئینی به نام گلوتن را که در گندم، جو و چاودار وجود دارد را  نمی‌توانند تحمل کنند و افراد مبتلا به این بیماری گوارشی با خوردن حبوبات، غلات و نان به دلیل نداشتن آنزیم تجزیه کننده گلوتن، دچار علائم بیماری سلیاک می شوند.

وی افزود: بیماری سلیاک قابل پیشگیری نیست و یک عامل شناخته شده در ایجاد این بیماری، وراثت است. این بیماری گوارشی از ابتدای کودکی در بیمار وجود دارد و به مرور زمان با افزایش سن خود را در بزرگسالی نشان می دهد.

این متخصص داخلی با بیان اینکه بیماری سلیاک با علائمی همچون اسهال و تهوع خود را نشان می دهد،گفت: استفراغ ، نفخ شکم، دل درد، ضعف عمومی و کاهش وزن شدید از علائم دیگر این بیماری گوارشی هستند که افراد به محض مشاهده هر یک از این نشانه ها باید سریعا به پزشک مراجعه کنند.

خسرونیا اظهار داشت: بعضی از افراد مبتلا به سلیاک هیچ علامتی ندارند، زیرا قسمت سالم روده قادر به جذب مواد مغذی برای پیشگیری از بروز علائم است. با وجود این مسئله این افراد همچنان در معرض خطر ابتلا به بیماری‌های همراه سلیاک هستند.

وی در پایان یادآور شد: رژیم غذایی فاقد گلوتن بهترین روش درمانی برای بهبود بیماری سلیاک است است که در آن کلیه مواد غذایی حاوی گلوتن حذف می‌شوند و در نهایت با رعایت رژیم بدون گلوتن آسیب‌ های ایجاد شده در روده بهبود می یابد.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.