9 ماه بارداری در یک نگاه/ خطر سقط جنین در سه ماهه اول را جدی بگیرید!

44

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بارداری یکی از سخت‌ترین و در عین حال زیباترین دوران، در طول زندگی یک خانم است و شاید با آگاهی به اینکه دقیقا در هر مرحله چه اتفاقی می‌افتد درک بهتری از این دوران داشته باشید.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

متخصصان بارداری را به سه دوره اصلی تقسیم می‌کنند که در ادامه به اختصار به رخدادهای این دوران می‌پردازیم:

 

سه ماهه اول

سه ماهه اول بارداری برای هر مادری بسیار حیاتی است، چون هر لحظه احتمال سقط جنین وجود دارد. همچنین رشد و نمو اولیه جنین در این زمان رخ می‌دهد. ماه اول به طورکامل صرف نوسانات خلقی، علائم حاملگی و تغییرات در نطفه بارور شده، می‌شود.

به محض ورود به ماه دوم قلب کودکتان شکل می‌گیرد و تپش را آغاز می‌کند. سه ماهه اول برای هر مادر بارداری با حالت تهوع صبحگاهی و استفراغ همراه است.

در ماه سوم شما می‌توانید به طور واضح صدای تپش‌های قلب جنین تان را بشنوید و نیز به تغییرات هورمونی و مشکلات ماه‌های اول هم خو گرفته‌اید.در این دوران، آب زیاد بنوشید تا بدنتان از کم آبی دچار مشکل نشود، شما به مواد غذایی پرکالری نیاز دارید پس از میوه و سالادها غافل نشوید. با رعایت رژیم غذایی سالم باداری راحت و یک کودک سالم و شاداب خواهید داشت.

سه ماهه دوم

در طول سه ماهه دوم افزایش وزن آغاز می‌شود و حرکات جنین در این دوران بیشتر می‌شود. اگرچه ممکن است این حرکات کمی دردناک باشد، اما درعین حال بسیار لذت بخش است.

***با شروع سه ماهه سوم خطر سقط جنین از بین می‌رود***

سه ماهه سوم

در سه ماهه پایانی جنین کامل با  شما ارتباط برقرار کرده است و حتی می‌تواند صدایتان را تشخیص دهد. سه ماهه سوم سخت‌ترین دوران است، شما هیجان‌زده هستید و 2 ماه باقی مانده به اندازه یک سال می‌گذرد. شکمتان بزرگ شده و راه رفتن، نشستن و یا خوابیدن کار بسیار دشواری است و هنگام نشستن یا خوابیدن مراقب باشید تا دچار کمر درد نشوید.

حرکات جنین سریع‌تر می‌شود و حالا دیگر شریک زندگیتان هم می‌تواند ضربه‌های او را احساس کند. در آغاز ماه نهم، نوزادتان کاملا شکل گرفته است. تاریخ وضع حمل کاملا یک حدس است و هر لحظه باید منتظر به دنیا آمدن کودکتان باشید. نشانه‌ اصلی زایمان، درد شدید است که در واقع کودک به دنبال راهی برای خروج می‌گردد.

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.