طبیب من

کد خبر: 4018
تاریخ انتشار: ۱۹ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۹:۳۹
مطالعات نشان می دهد که 82 درصد مبتلایان به میگرن به خطوط راه راه حساسیت شدید نشان می دهند.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ اگر مستعد میگرن هستید بهتر است از پوشیدن لباس های راه راه و اجسامی که طرح راه راه سیاه و سفید (گورخری) دارند، دوری کنید.

در یکی از تحقیقات، محققان کشف کردند که مغز افراد هنگام مشاهده الگوهای سیاه سفید دچار واکنش های عملکردی می شوند.

در موارد شدیدتر دانشمندان می گویند افرادی که حساسیت نوری دارند هنگام مشاهده اجسام راه راه سیاه سفید در معرض صرع یا سردرد های بسیار شدید قرار می گیرند.

یک تیم تحقیقی، با استفاده از الکترودهای متصل به پوست سر توانست نوسانات گاما را اندازه گیری کند. این امواج با مشاهده خطوط راه راه سیاه سفید شروع به کار می کردند. آنان با تغییر دادن خطوط راه راه (غالبا تغییر در رنگ و عرض خطوط) توانستند فعالیت مغز را کندتر و آرام تر کنند که به عقیده محققان ممکن است باعث سردرد و تشنج شود.

این مطالعات نشان می دهد که ۸۲ درصد مبتلایان به میگرن به این خطوط راه راه در مقایسه با افرادی که میگرن ندارند، حساسیت نشان می دهند.

از طرفی چراغ های چشمک زن را می‌توان یکی از عواملی دانست که در تشدید بیماری صرع نقش مهمی دارد. در واقع مبتلایان به این بیماری به نورها بسیار حساس هستند.

الگوی تکرار فعالیت عصبی مغز را نواسانات مغزی می گویند. دانشمندان از سال ۱۹۸۰ در حال اندازه گیری این فعالیت ها با استفاده از تست EEG هستند.

برخی دانشمندان بر این باورند که نواسانات مغزی برای آگاهی، توجه و ارتباط های عصبی بسیار حیاتی است.

گفتنی است؛ این نتایج از سوی محققان دانشگاه University Medical Centre Utrecht در کشور هلند بدست آمده است.

منبع: Dailymail

انتهای پیام/