چطور با پیاده‌روی بیشترین چربی را آب کنیم؟

57

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ بهترین و در دسترس ترین ورزش، پیاده‌روی است. پیاده‌روی مفرح ترین و آسان ترین و شاید در دسترس ترین راه برای کاهش وزن و چربی‌سوزی است.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

در اینجا می‌خواهیم به پنج نکته طلایی برای چربی سوزی بیشتر هنگام پیاده روی بپردازیم.

۱ـ روی سطوح رو به بالا پیاده روی کنید

با یک سبک و ریتم خاص هر روز پیاده روی نکنید، اضافه کردن موسیقی و یا آوردن دوستانتان می تواند محرک مناسبی برای سریعتر راه رفتن باشد. حداقل چند روز در هفته، سعی کنید در طول کل تمرین گام های خودتان را به ضرب یک آهنگ سریع تطبیق دهید و گام های خود را کوتاه و شدید کنید.

طوری پیاده‌روی کنید که عرق کنید. در سطوح سربالایی نیز حرکت کنید تا ضربان قلبتان افزایش یافته و سیستم گردش خونتان روان تر و سریعتر شود.

۲ـ مسیرهای طبیعی را امتحان کنید

اگر به طور منظم بر روی زمین مسطح پیاده‌روی می‌کنید، ممکن است متوجه مزایای فواید پیاده‌روی در سطوح شیبدار نشده باشید. از تپه ها و راه های جنگلی خارج از منزلتان غافل نشوید. این مسیرها با شیب ملایم و طبیعی شان بسیار بهتر از تردمیل با شیب عمل می کنند؛ مخصوصا با مناظرشان برای تقویت جسم و روح مفید خواهد بود.

۳ـ زمان را بسنجید

اگر واقعا می خواهید هنگام پیاده‌روی قدرت بالایی از خود نشان دهید، در طول پیاده روی با اضافه کردن چند جهش در سرعت حرکتتان بین تمرینات تعادل برقرار کنید.

سعی کنید با به همراه داشتن ساعت، زمان را بین این مراحل تقسیم کنید. کمی تند و کمی آهسته پیاده روی کنید و زمان را بین این دو وضعیت مدیریت کنید.

۴ـ کمی وزن اضافه با خود حمل کنید

گرچه حمل وزنه هنگام پیاده‌روی ایده بسیار خوبی است، اما تحمل وزن زیاد هنگام راه رفتن می تواند صدمات بیش از حدی را به بدنتان وارد کند یا تغییری در راه رفتن شما رخ دهد. بهترین راه حل حمل یک جلیقه وزن اضافه است که می‌تواند وزن را به طور مساوی بین قسمت‌های مختلف بدن تقسیم کند.

۵ـ جرکات کششی و نرمشی را فراموش نکنید

معمولا در پارک‌ها انواع وسایل ورزشی موجود است تا چند حرکت ورزشی و نرمشی در میانه پیاده‌روی انجام دهید. از جمله این حرکات می‌توان به دراز و نشست، کرانچ، بارفیکس یا پروانه اشاره کرد.

منبع: My Fitness Pal

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.