فرزند باهوش نصیب پدران احساساتی می‌شود!

145

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ نقش پدر در رشد و بالندگی کودک، اهمیت بسزایی دارد. بر اساس شواهد روزافزون علمی و تجربی، آن دسته از پدرانی که به تربیت و پرورش فرزندانشان رسیدگی می‌کنند، به‌ ویژه آنهایی که فرزندانشان را مورد حمایت عاطفی قرار می‌دهند، نقش بسزایی در سلامتی کودک ایفا می‌کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

پدرانی که در سال های اولیه زندگی نوزادشان وقت بیشتری برای آن ها می گذارند تاثیر مثبتی روی هوش فرزندانشان در آینده دارند.

مطالعات نشان می دهد پدرانی که دارای روحیه و احساساتی بوده و از آرامش بیشتری برخوردارند، کودکان باهوش‌تری خواهند داشت. بازی کردن و کار کردن با بچه ها تاثیرات بسیار مثبتی روی آن ها دارد.

محققان با بررسی 128 پدر و تاثیر رفتار آنان روی نوزادان 3 ماهه‌شان روند رشد شناختی این کودکان را به مدت یک سال اندازه گیری کردند.

طی این تحقیق، ارتباط و تعامل پدر و فرزندی در این خانواده‌ها ضبط شده و در دو سالگی، رشد شناختی بچه ها با استفاده از شاخص رشد ذهنی استاندارد مورد اندازه گیری قرار گرفت. نتایج نشان داد یک همبستگی مثبت بین پدرانی که با نوزادان خود ارتباط برقرار می‌کردند و نمره آزمون هوش کودکانشان وجود دارد.

گفتنی است؛ پدران با دیدگاه مثبت به احتمال قوی‌تری فرزندانشان در آزمون MDI بهتر عمل می‌کنند.

به گفته یکی از محققان، تمام این یافته ها مهر تاییدی است برای اهمیت نقش پدران و اثرمتقابل آن ها در دوران شیرخواری نوزاداشان. به طور کلی حضور پدر در زندگی کودکان نقش بسزایی در رشد و تکامل ذهنی‌شان ایفا می‌کند.

منبع: Dailymail

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.