طبیب من

کد خبر: 4110
تاریخ انتشار: ۲۱ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۳:۴۲
دستگاه ام .آر. آی بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت روز پنجشنبه با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این شهرستان راه اندازی شد

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ سید حسن قاضی زاده هاشمی وزیر بهداشت  که امروز برای هشتمین بار در دولت تدبیر و امید وارد استان کرمان در شهرستان جیرفت شد قرار است چند طرح بهداشتی و درمانی را در جنوب استان افتتاح کند.

رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت در آیین افتتاح دستگاه ام .آر .آی این بیمارستان گفت: این دستگاه از پیشرفته ترین نوع دستگاه ام .آر. آی موجود در ایران است که با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار با حمایت دولت تدبیر و امید و پیگیری نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی راه اندازی شد.

ابوالقاسم امیرمحمودی افزود: همچنین برای خرید ساختمان و تاسیسات این ساختمان به ترتیب ۲۰ و ۱۰ میلیارد ریال هزینه شده است.
وی اظهار کرد: دستگاه ام .آر. آی نصب شده در بیمارستان امام خمینی (ره) شهرستان جیرفت با کیفیت عکسبرداری ۱٫۵ برابر است که این کیفیت سه برابر ظرفیت و کیفیت دستگاه های موجود در بازار است.
رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) جیرفت بیان کرد: با راه اندازی این بخش دیگر نیازی به مراجعه اهالی منطقه به منظور عکسبرداری و انجام ام آر آی به سایر شهرها نخواهد بود.
وی با بیان اینکه ساختمان بخش ام. آر. آی ۷۰۰ متر مربع زیربنا دارد گفت: این ساختمان شامل بخش های رادیولوژی، سی تی اسکن و ام. آر. ای است.
وی خاطرنشان کرد: قبل از راه اندازی این دستگاه مردم برای ارایه خدمات مجبور به مراجعه به مرکز استان و شهرستان بم بودند که با حمایت دولت تدبیر و امید این مهم برای مردم منطقه جنوب کرمان میسر شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ۱۱ اردیبهشت ماه جاری نیز به کرمان آمد و بیمارستان ۲۳۵ تختخوابی امام رضا (ع) سیرجان، بیمارستان ۳۲ تختخوابی رابر، بیمارستان ۳۵ تختخوابی کوهبنان و چند طرح درمانی در شهرستان های بافت و کرمان با حضور وی افتتاح شد.
استان پهناور کرمان دارای چهار دانشگاه علوم پزشکی است و دانشگاه علوم پزشکی جیرفت هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبارجنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.
شهرستان جیرفت با ۲۸۰ هزار نفر جمعیت از چهار بخش مرکزی، اسماعیلی، ساردوئیه و جبالبارز تشکیل شده و در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان است.