شخصیت پنهانی تان را از شیوه راه رفتن تان بشناسید

38

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ هر انسانی راه رفتن خاصی دارد و طرز راه رفتن افراد همانند ویژگی های اخلاقی و رفتاری انواع زیادی دارد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

چگونگی قدم زدن انسان ها ، نشانی از ویژگی های جسمی و روحی آنها است .تحقیقات متعدد روان‌شناختی نشان می‌دهند قضاوت اکثر آدم‌ها دربارۀ شخصیت دیگران از روی شیوه راه رفتنشان غلط است.

ارتباط بین راه رفتن و خلق و خوی افراد

مانند ظاهر هر شخص، راه رفتن هم منحصربه‌ فرد است و با راه رفتن افراد دیگر متفاوت است. بعضی از آدم‌ها سریع راه می‌روند ولی بعضی دیگر دوست دارند آرام این کار را انجام بدهند. بعضی افراد آرام قدم بر می دارند و پای خود را بر روز زمین می کشند به شکلی که گویی هیچ انرژی در خود ندارند.

عدم انرژی نشان دهنده احساس بد یا افسردگی است اما می تواند بازتاب ترس یا عدم اطمینان در مورد موضوع پیش رو نیز باشد. کسانی که سریع راه می‌روند آدم‌هایی هستند که انرژی زیادی دارند و عموما زرنگ هستند و می‌توان آنها را افرادی مصمم و شجاع به حساب‌ آورد که گله و شکایت نمی کنند.

تصور غلطی که افراد در مورد راه رفتن دیگران دارند…

ما راه‌رفتن افراد را مثل چهره، پوشش یا لهجۀ آن‌ها به‌مثابه منبعی از اطلاعات تلقی می‌کنیم درحالیکه شواهد نشان می‌دهد با این‌ که ارزیابی‌های ما از چهره به نسبت بهتر است، معمولاً در بیشتر موارد به فرضیات غلطی بر اساس راه‌ رفتن افراد تکیه می کنیم.

***راه رفتن سریع

افرادی که با سرعت بالا راه می روند، افرادی هستند که می خواهند برای رسیدن به جایی سریع باشند. اما بیش از آن، به افرادی که انرژی بالا و معمولا مصمم هستند شناخته می شوند. آنها را می توان به عنوان افرادی که اعتماد به نفس، شجاعت و بدون سر و صدا در زندگی هستند شناخت. آنها همچنین انتظار دارند که مردم دیگر پا به پای آنها راه روند.

***راه رفتن اهسته

افرادی که به آرامی راه می روند و یا با گام های کوتاه قدم می زنند به عنوان افراد آرام و ریلکس شناخته می شوند و تمایل به آرامش بیشتری دارند.

***راه رفتن بصورت پایکوبی

افرادی که در حال راه رفتن پایکوبی و آشفته وار قدم بر می دارند، عصبانی و یا ناامید هستند. کوبیدن پا به هنگام راه رفتن ممکن است کمی ریشه در کودکی افراد داشته باشد.

***راه رفتن ساکت و آرام

افرادی که با ترس و لرز راه می روند و بی سر و صدا قدم برم یدارند از عزت نفس پایین برخوردار هستند و از خجالتی بودن خودشان رنج می برند.
منبع: theguardian

نتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.