طبیب من

کد خبر: 4159
تاریخ انتشار: ۲۳ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۱:۲۶
هشدار انجمن صنایع غذایی ایران؛
رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: نظارت‌های مقطعی بر فروش مواد خوراکی غیر بهداشتی، سلامت جامعه را به خطر انداخته و خیال خاطیان این امر را در فروش این مواد راحت کرده است.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛  محمد حسین عزیزی انجمن صنایع غذایی ایران در خصوص نظارت بر فروش خوراکی های غیر بهداشتی در پایتخت گفت: نظارت بر فروش خوراکی های غیر بهداشتی در سطح شهر، برعهده وزارت بهداشت است که به صورت مقطعی، کلی و ناپیوسته در چند منطقه انجام شده است و عواقبی، چون رشد قارچ گونه فروش مواد غذایی ناسالم را به همرا داشته است.

وی افزود: استفاده از اسید سیتریک و رنگ های غیرمجاز در موادئ خوراکی ، چون آلو، لواشک و خشکبار و نظارت بر فروش آزاد آن در شهر، به وفوربه چشم می خورد. براین اساس آرامش خیال خاطتیان از عدم نظارت بر بهداشت مواد مصرفی، عرضه مواد خوراکی در فضای باز و آلوده را افزایش، و سلامت جامعه را به خطر انداخته است.
رئیس انجمن صنایع غذایی ایران گفت: وزارت بهداشت ودرمان، در بخش نظارت بر بهداشت مواد خوراکی، عملکرد خوبی نداشته و موجبات فروش مواد مضر و آلوده را فراهم کرده است. بر این اساس پیشنهاد می شود وزارت بهداشت و درمان، وظیفه نظارت بر فروش موادغذایی را به سازمان دیگری محول کند.
وی گفت: توصیه می شود مردم از خرید میوه هایی، چون چاقاله بادام و گوجه سبز و … در گوشه و کنار خیابان ها، جدا خودداری کنند چرا که علاوه بر استفاده از آب و نمک غیربهداشتی، آلودگی هوا بر آن ها تأثیر گذاشته و منجر به بروز بیماری های متعددی در بدن می شود.

انتهای پیام/

ارسال نظر
khasteh
|
خرداد ۳ام, ۱۳۹۶

man asheghe torshijatam. lotfan tarze tahaye aloocheye khanegiro sharh bedid

نام:
ایمیل:
* نظر: