چشمان صورتی چیست؟+علائم و درمان

52

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی چجوری»؛ چشم صورتی التهاب یا عفونتی در غشاء شفاف چشم است که پلک و بخش سفید کره چشم را درگیر می کند. وقتی رگ های خونی کوچک در سفیدی چشم ملتهب می شوند بخش سفید چشم قرمز یا صورتی رنگ دیده می شود.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

بیماری چشم صورتی بیشتر در بین کودکان و جوانان به علت رعایت نکردن بهداشت، عدم شستشوی نامناسب چشم ها و استفاده از لوازم آرایشی نامرغوب ایجاد می شود. همچنین از طریق گرده‌های فصلی، شوره بدن حیوانات و عطرها نیز امکان گسترش آن وجود دارد.

 

چشم صورتی بیماری شایعی است که  احتمال ایجاد آسیب به بینایی در صورت درمان فوری، پایین است. رعایت بهداشت هنگام ابتلا به عفونت چشمی بسیار اهمیت دارد زیرا این عفونت‌ها واگیر داشته و به راحتی از فرد مبتلا قابل سرایت است.

در ادامه روش درمان طبیعی برای رفع بیماری چشم صورتی ارائه شده است:

***مواد لازم

یک قاشق غذاخوری عسل طبیعی

دو فنجان آب تصفیه شده

دو عدد چای کیسه ای بابونه

دو قاشق غذاخوری شکوفه خشک شده گل همیشه بهار

دو قاشق غذاخوری دانه رازیانه خرد شده

یک کیسه توری مانند

***طرز تهیه

برای تهیه پماد طبیعی چشم ابتدا آب را بجوشانید سپس چای کیسه ای بابونه، شکوفه های گل همیشه بهار و سیاه دانه را با آب مخلوط کنید تا به مدت 10 دقیقه دم بکشند. در مرحله بعدی آب اضافه چای کیسه ای با مواد دیگر داخل کیسه توری قرار دهید سپس عسل را به مواد اضافه کرده و سپس این محلول را می توانید برای درمان بیماری چشم صورتی استفاده کنید.

 

گفتنی است، کودکانی که عفونت چشم صورتی در آنها تشخیص داده می‌شود باید مدتی به مدرسه یا مهدکودک نروند.

منبع: draxe

انتهای پیام/

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.