با این ماده غذایی سرطان را دو دستی تقدیم بدنتان می کنید!

5

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛  گوشت قرمز حاوی اسیدهای چرب اشباع فراوانی است که وجود آنها یک عامل شناخته شده  بیماری‌های قلبی به شمار می رود.

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

گوشت قرمز عامل بیماریهای قلبی

یکی از بزرگترین مطالعات در دنیا که در آن بیش از نیم میلیون نفر از ۱۰ کشور اروپایی شرکت دارند بررسی ارتباط میان تغذیه و بیماری‌های قلبی و دستگاه گردش خون، سرطان و دیابت (مرض قند) است که نتایج مطالعات نشان می دهد افزایش مصرف گوشت باعث بالا رفتن احتمال مرگ زودرس می‌شود و بالعکس کاهش آن می‌تواند بر طول عمر بیافزاید.

پژوهشگران در مطالعه ‌ای که روی 25 هزار نفر انجام دادند به این نتیجه رسیدند که مصرف زیاد گوشت گاو، گوشت بره، گوشت خوک، گوشت گوساله، گوشت گوزن و آهو و بز باعث افزایش خطر ابتلا به روماتیسم مفصلی می ‌شود. سرطان غدد لنفاوی، سرطان کیسه  صفرا ،سرطان روده،  سرطان پروستات و غیره هم از جمله بیماری‌هایی هستند که ارتباطی بین آنها و مصرف گوشت قرمز دیده شده است.

گوشت بوقلمون، اردک، غاز، پرندگان بازی، جوجه و خرگوش جزو گوشت قرمز نیستند و مصرف انها برای رده هاس سنی مختلف هیچگونه ممنوعیتی ندارد.

گفتنی است؛ انجمن تغذیه انگلیس و صندوق جهانی تحقیقات سرطان توصیه می‌کنند که مصرف گوشت هفتگی هر فرد حدود ۵۰۰ گرم  است و تقریبا روزانه 70 الی 90 گرم گوشت برای بدن لازم است.

در گوشت‌های فرآوری شده ترکیبات ترکیبات وجود دارد که  این ترکیبات در کارخانجات برای دوام بیشتر مواد غذایی به آنها اضافه می‌ شود و سرطان ‌زا هستند.

منبع:nhs

انتهای پیام/

درمان سینوزیت در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.