«تیلیاردر» شدن به شرطه‌ها و شروطه‌ها!

71

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ برای رسیدن به موفقیت به فداکاری‌های بزرگی نیاز است که از جمله آن‌ها می‌توان ساعت‌های طولانی، سرمایه گذاری مالی و گذشتن از زمان‌های صرف شده با خانواده و دوستان را برشمرد. از دیگر موارد می‌توان به سرخوردگی روانی، آشفتگی‌های عاطفی، گرفتن تصمیم‌های سخت، اجبار در تغییر عادات، به تعویق انداختن بسیاری از لذت‌های زندگی، روابط نافرجام، از دست دادن تعطیلات و مواردی از این دست اشاره کرد.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

حال سوال اساسی این است که با وجود این همه سختی چرا باید برای کسب موفقیت تلاش کرد؟ پاسخ این سوال ساده است؛ موفقیت ارزش این همه از خود گذشتگی را دارد.

به تازگی تحقیقاتی از سوی «توماس کورلی» نویسنده و محقق بر روی 233 نفر (177 نفر از آن‌ها میلیونرهای خود ساخته بودند) که حداقل صد و شصت هزار دلار درآمد خالص سالانه و 3.2 میلیون دارایی خالص داشتند، صورت گرفت.

بر اساس نتایج این مطالعه، ویژگی‌های اصلی و مهم این افراد موفق که نتیجه پنجسال مطالعه بر روی آن‌هاست، به شرح زیر است:
1) افزودن به ارزش‌ها

شما باید چیز جدیدی برای عرضه داشته باشید؛ مهم نیست چه محصول یا خدماتی را ارائه می‌دهید، باید کمی بهتر از رقبا عمل کنید.
2) یک قدم جلوتر

شما باید یک قدم از دیگران جلوتر باشید. این قدم کوچک می‌تواند هرچیزی باشد؛ یک مهارت برتر، یک دانش بالاتر، محصول باکیفیت‌تر، خدمات بهتر، اخلاق کاری قوی‌تر، عادات بهتر، خلاقیت بیشتر، روابط عمومی گسترده‌تر و غیره.
3) اطلاعات تخصصی بالا

شما باید با صنعت، شرکت و محیط بیرون و درون کار خود کاملا آشنا و در حوزه کاری خود یک متخصص و کاربلد باشید.
4) مهارت حرفه‌ای

باید مهارتی را کسب کنید که شما را از رقبایتان متمایز کند؛ مهارتی که سال‌هاست سعی در ارتقایش دارید.
5) اخلاق حرفه‌ای

روزانه ساعت‌هایی را به کار و ارتقای آن اختصاص دهید.
6) تمرکز بالا

شما باید بتوانید برای ساعت‌ها، هفته‌ها، ماه‌ها و سال‌ها روی یک کار متمرکز شوید تا در نهایت موفقیت کامل را از آن خود کنید. هر پروژه، هدف و رویایی باید کاملا مورد توجه و بررسی قرار گیرد.
7) روابط با افراد بانفوذ

شما باید روابط قوی با کسانی که ممکن است دری به روی شما باز کنند، برقرار کنید.
8) همکاران و همراهان معتمد

شما باید برای خود یاران غاری در زمینه کاری‌تان داشته باشید؛ افرادی که همان رویای شما را در سر می‌پرورانند و با شما همفکرند. هنگامی‌که تیمی از یاران همفکر و معتمد داشته باشید، کنار زدن موانع بسیار راحتتر خواهد بود.
9) پشتکار

هرگز رویا و ایده‌ خود را تحت هیچ شرایطی رها نکنید. شخصیت معروف، «الون ماسک» می‌گوید: «هنگامی‌که دست از تلاش کشیدم شک نکنید حتما مرده‌ام و یا کاملا ناتوان و از کار افتاده شده‌ام».
10) تفکر خوشبینانه

دید مثبت و تفکر امیدبخش آخرین حقله راه موفقیت است. با این نوع طرز فکر، نه تنها انگیزه‌ را برای موفقیت در خود زنده نگه‌ می‌دارید، بلکه با کمک انرژی مثبتی که در درون و اطرافتان به جریان می‌افتد، از یک طرف فرصت‌های خوب را بهتر دیده و از سوی دیگر آن‌ها را برای خود ایجاد خواهید کرد.

منبع: Business Insider

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.