حضور 400 شرکت داخلی در نمایشگاه ایران هلث

68

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ رسول دیناروند رئیس سازمان غذا و دارو در مراسم افتتاح نمایشگاه ایران هلث و معرفی تجهیزات پزشکی و دندانپزشکی دارویی و آزمایشگاهی که امروز در نمایشگاه بین المللی تهران برگزار شد در خصوص هدف از برگزاری این نمایشگاه گفت: هرساله نمایشگاه محل معرفی دستاوردهای صنعت تجهیزات پزشکی کشور است و  امسال بیش از 400 شرکت ایرانی در این نمایشگاه و نزدیک به 200 شرکت خارجی حضور دارند تا دستاوردهای خو د را در سه روز به بازدیدگنندگان معرفی کنند.

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی ادامه داد: باعث افتخار است تولیدات در سطح بالا و مطابق با استانداردهای جهانی توسط شرکت های ایرانی صورت گرفته و حمایت های وزارت بهداشت در چهارچوب سیاست های کلی سلامت انجام شده است. امیدواریم روز به روز به سهم تولیدات داخل در بازار تجهیزات پزشکی افزوده شود.

 


رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به نسبت 40 درصدی به 60 درصدی تولیدات داخل به محصولات وارداتی افزود: با توجه به مسیر طی شده در 4 سال گذشته، هدف برعکس کردن این نسبت است که قابل حصول بوده و با کمک آن هم کیفیت و هم دسترسی مدنظر قرار می گیرد البته حمایت از تولید داخل و رضایت می تواند به پیشرفت دستاوردهای طرح تحول سلامت کمک کند چرا که با این طرح دسترسی مردم به خدمات درمانی و تجهیزات پزشکی به شدت افزایش یافته است.
دیناروند بازارسازی و بازاریابی کالاها را مشکل دانست و عنوان کرد: رقابت بین شرکت های داخلی و خارجی سخت است چرا که شرکت های خارجی سرمایه های بیشتر و امکانات بازاریابی به روزتری دارند، البته حمایت های وزارت بهداشت نیز به همین دلیل صورت می گیرد. اولویت های وزارت بهداشت خرید داخل و محدودسازی واردات است.

 

وی یادآور شد: 2000 میلیارد تومان بازار خرید دارو و تجهیزات پزشکی از شرکت های دانش بنیان است که وزارت بهداشت با کمک واحدهای دولتی این فضا را ایجاد کرده اند.
انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.