طبیب من

کد خبر: 4270
تاریخ انتشار: ۲ام خرداد ۱۳۹۶ , ۲۲:۰۰
در مطلب زیر توصیه هایی ارائه شده است که به شما کمک خواهد کرد که به ازدواجتان انرژی دوباره دهید و از نو هر آنچه را که دوست دارید بسازید.

به گزارش خبرنگار طبیب من در بخش «چی و چجوری»؛ اگر می خواهید در رابطه با همسر خود کارهای تکراری انجام دهید و هیجان را وارد زندگی خود نکنید باید کم کم آماده پذیرش یک رابطه سرد و خشک باشید.خبر خوب برای زوج های خوشبخت این است که اگر یک رابطه موفق می خواهید، چه ازدواج کرده باشید چه نکرده باشید، می توانید با ایجاد چند رفتار جدید و تغییرات کوچک در رابطه تان آن را برای همیشه همانطور حفظ کنید یا حتی آن را بهتر کنید.

در ادامه به چند نکته برای حفظ رابطه عاشقانه با همسرتان و یا تقویت آن اشاره می کنیم:

***همسر خود را غافلگیر کنید

سوپرایز کردن از جمله کارهایی است که می تواند همیشه به یک رابطه هیجان بدهد. با روش های مختلفی مانند خریدن یک کادو کوچک و یا پختن غذای مورد علاقه همسرتان می توانید شریک زندگیتان را سوپرایز کنید. این کارهای کوچک همیشه می توانند رابطه شما را از هرگونه کسلی و یکنواختی حفظ کند.

***با همدیگر کارهای جدید را امتحان کنید!

برای حفظ یک رابطه اقدام به انجام کارهایی کنید که باعث می شود در کنار همدیگر رشد کنید و موفق شوید. شرکت کردن در یک فعالیت جدید مانند رفتن به کلاس های مختلف یا یادگیری یک ورزش باهمدیگر می تواند به شما کمک فراوانی کند و این علاقه به یادگیری وقتی در کنار یکدیگر باشید بیشتر می شود.

***با زوج های دیگر در ارتباط باشید.

گذاشتن وقت در کنار زوج هایی که رابطه سالم دارند به حفظ و شادی رابطه شما هم کمک فراوانی می کند. سعی کنید با زوج هایی ارتباط برقرار کنید که بسیار باهم مهربان هستند و به ارزش های خود و شما احترام می گذارند. ارتباط با این افراد باعث تحکیم اهمیت تعهد در شما خواهد شد.

***به همسرتان بگویید که عاشقش هستید.

ابراز علاقه از جمله کارهای مهم هر رابطه ای است اما به مروز زمان این علاقه و گفتن دوستت دارم در رابطه ها کمرنگ می شود. اگر می خواهید عشق در رابطه تان جایگاه ویژه ای داشته باشد و از بودن در کنار هم لذت ببرید سعی کنید به همسر خود از طریق ارتباطات کلامی یا غیرکلامی ابراز علاقه کنید تا رابطه ای مستحکم داشته باشید.

***پیگیری مثبت داشته باشید!

بگذارید همسرتان متوجه شود وقتی پیش شما نیست، شما به او فکر می کنید و شما واقعا  نگران و نسبت به زندگی او حساس هستید و جزئیات زندگی او را در نظر می گیرید. قبل از قرار ملاقات های مهم همسرتان به او پیام موفق باشید بفرستید و در انتهای هر روز در مورد مشکلات و ناراحتی ها با او همدردی کنید.

انتهای پیام/