پیشگیری از زخم بستر با نبوغ دانشمندان ایرانی

64

به گزارش  خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛در حاشیه بیستمین نمایشگاه بین المللی ایران هلث مهندس مجتبی نور علی شاهی مدیر عامل شرکت دانش بنیان آتین ابر آریا گفت: آتین ابر آریا اولین و تنها تولید کننده بیوفوم آنتی باکتریال در جهان است.
وی افزود: این شرکت از سال 1390 کار خود را به صورت یک تیم تحقیقاتی و دانشجویی با باور رفع نیاز جانبازان و معلولین به تشک و بستری آنتی باکتریال برای آرامش آنها آغاز کرد.
نورعلی شاهی تصریح کرد: نمونه اولیه و آزمایشگاهی این تیم تحقیقاتی در سال 1391 آماده شد، این نمونه با کیفیت در مسابقات جهانی 2014 ژنو، مدال طلارا کسب کرد همچنین در همان سال در کشور رومانی نیز موفق به کسب مدال طلای جهانی شد، در داخل کشور هم با کسب مدال طلای مسابقات شیراز و تهران تاییده های مختلفی را از آن خود کرد.
مدیرعامل آتین ابر آریا تصریح کرد: این محصول که در نوع خود اولین محصول با پشتوانه علمی و دانش بنیان در پیشگیری از زخم بستر است، در سال 1393 در خط تولید شرکت آتین ابر آریا قرار گرفت و در سال های 94 و 95 نیز تشک های پیشگیری از زخم بستر را در چندین مدل مختلف وارد بازار کرد.

 

درمان میگرن در کلینیک آرامش

وی تاکید کرد: بیماران دیابتی ، جانبازان و تمام کسانی که مجبور هستند به مدت طولانی بر روی بستر باقی بمانند، بر اثر فشار بر نقاط مستعد به زخم و وجود باکتری ها و عوامل مختلف دچار زخم بستر می شوند و حتی خطر مرگ نیز آنان را تهدید می کند، بر همین اساس ما سعی کرده ایم که با تولید این محصول یک دغدغه از دغدغه های آنان را کم کنیم و گامی در جهت بهبود و بازگشت سلامتی به آنها برداریم.
نورعلی شاهی افزود: با توجه به اینکه ما در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال قرار داریم کالایی را به صورت بومی تولید کرده‌ایم که با داشتن قیمت مناسب ، کیفیتی منحصر به فرد دارد.
مدیرعامل آتین ابر آریا در ادامه به بیان مشکلات این حوزه پرداخت و گفت: اگرچه محصول شرکت ما کاملا بومی و در حوزه شرکت دانش بنیان تولید شده اما تا کنون حمایت چندانی از سوی مسئولان مربوطه قرار نگرفته و حتی نمونه های مشابه بی کیفیت به راحتی وارد بازار داخلی کشور شده و به فروش می رسند.
وی با بیان اینکه ورود این نوع محصولات به کشور بسیار ساده انجام می شود، تصریح کرد: از مسئولین تقاضامندم که هر چه سریع تر مسیر ورود این نوع کالاها را بسته و زمینه رشد هرچه بیشتر شرکت های دانش بنیان و مخترعین کشور را فراهم کنند.
نورعلی شاهی در پایان با تاکید بر اینکه پیشگیری همیشه ارزان تر و آسان تر از درمان است، افزود: هدف اصلی شرکت آتین ابر آریا‌ پیشگیری از زخم بستر بیماران و جانبازان است تا از این طریق هزینه کمتری به خانواده ها و مراکز درمانی وارد شده و بتوانیم در درمان بیماران گامی اساسی برداریم.

 

انتهای پیام/

درمان میگرن در کلینیک آرامش

درمان میگرن در کلینیک آرامش

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.