طبیب من

کد خبر: 4308
تاریخ انتشار: ۲۶ام اردیبهشت ۱۳۹۶ , ۱۷:۰۶
قائم مقام وزارت بهداشت در گفتگو با طبیب من؛
قائم مقام وزارت بهداشت گفت: آمارهایی که در خصوص بیکاری پزشکان عمومی، مطرح می شود صحت ندارد و از منابع موثقی نیستند.

ایرج حریرچی قائم مقام وزارت بهداشت در گفتگو با  خبرنگار طبیب من در بخش «خبرکده»؛ با اشاره به اینکه در برخی از داروخانه های کشور، داروهای بهداشتی و آرایشی بصورت تقلبی عرضه می شود و مردم به دلیل اینکه به داروخانه ها اعتماد دارند از آنها به قیمت های گرانی خریداری می کنند؛گفت: این که بگویم در داروخانه ها هیچ گونه اقلام بهداشتی و آرایشی  به صورت تقلبی عرضه نمی شود، اشتباه است و این را می پذیرم که برخی داروخانه ها مرتکب انجام این چنین تخلف هایی می شوند.

وی افزود: با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته و نظارت ها بر عملکرد داروخانه ها شدیدتر می شود و جلوی تخلفات آن ها گرفته خواهد شد.

قائم مقام وزیر بهداشت و درمان در خصوص اینکه برخی از بیمارستان های خصوصی امکانات و خدمات آنها در حد بیمارستان های درجه یک نیست ولی مبالغی که از بیماران، دریافت می کنند؛ مطابق با تعرفه های بیمارستان های خصوصی درجه یک است، اظهار داشت: بیمارستان ها را اعتبار بخشی جدید کرده ایم و آنها درجه بندی جدید خواهند شد و بیمارستان ها هم موظف هستند که بر طبق درجه بندی جدید تعرفه ارائه خدمات را از بیماران دریافت کنند.

حریرچی افزود: پس از اعلام درجه بندی جدید به بیمارستان ها، اگر موردی از آنها گزارش شود که تعرفه های بیشتری از بیماران گرفته اند با آنها برخورد خواهد شد.

سخنگوی وزارت بهداشت و درمان در پاسخ به این پرسش که گفته می شود ۸ هزار پزشک عمومی بیکار در کشور داریم، گفت: این آمارهایی که در برخی رسانه ها در خصوص تعداد پزشکان عمومی بیکار، منتشر می شود؛ صحت ندارد و عملأ دارای منبع موثقی نیستند.

انتهای پیام/